Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia Sorento: První informace a fotografie

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 3. 2009 • 11:56
4
35
Motoristický svět nyní sice žije především autosalonem v Ženevě, ale již teď se objevují novinky, které budou mít premiéru zcela jinde a jednou z nich je nová generace SUV Kia Sorento.

Nová generace úspěšného SUV Kia Sorento se má představit na dubnovém autosalonu v Soulu, ale již nyní zveřejňuje web Kia-world.net první informace a fotografie této novinky.

Současná stále aktuální první generace tohoto modelu se představila již v roce 2002 a na českém trhu je nyní oficiálně nabízena pouze s turbodieselem 2.5 CRDi o výkonu 125 kW, který na vybraných trzích doplňuje zážehový šestiválec o objemu 3,3 litru s výkonem 182 kW.

Nový model má být na domácím trhu k dispozici se zcela novým přeplňovaným vznětovým motorem 2.2 CRDi řady R o výkonu 147 kW, který bude nabízen s manuální nebo automatickou šestistupňovou převodovkou. Tento motor má splňovat emisní limity Euro 5. Podle neoficiálních informací mají být k dispozici benzinové motory o objemu 2,4 l a 2,7 l s možností pohonu na LPG a vrcholem motorizací se má stát zážehový šestiválec o objemu 3,8 l.

Na rozdíl od současné generace Sorenta, s klasickou off-roadovou rámovou konstrukcí, se má novinka stát typickým zástupcem SUV segmentu využívající samonosnou karosérii a pohon 4x4. Karoserie nové generace je podle prvních informací delší a širší, ale zároveň nižší a má kratší rozvor.

Kia Sorento srovnání rozměrů
RozměrSorento IISorento Irozdíl
Délka [mm]46854590+95
Šířka [mm]18851865+20
Výška [mm]17101725-15
Rozvor [mm]27002710-10

Související články

Témata
13. 3. 2009 18:55
* jedny, skopirujou co muzou.
Uz to ze skopirovali prvni generaci modelu RX od Lexe bylo hodne napadne, ale ted ze skopirovali i ten novy co se bude vyrabet.... Stydte se.
13. 3. 2009 13:40
copy paste
alá hyundai santa fé - Sorento bylo sorento s rámovou konstrukcí, schopnější snést trochu tvrdší zacházení - proto si ho dost lidí koupilo..... takhle to ztrácí kouzlo...
Avatar - Katikakus
13. 3. 2009 13:02
Re: Zaslíbená Amerika
Velmi trefne, narozdil od trapnych VW slintu nahore :yes:
13. 3. 2009 10:19
Zaslíbená Amerika
Současná generace Sorenta se po nedávném odlivu zájmu o SUV začala v USA zase dobře prodávat (a přispívá k celkově velmi dobrým výsledkům Kie na tamějším trhu). Důvody to má jistě různé, ale pro Kiu je to každopádně povzbuzení, že s novou generací přichází ve vhodnou dobu.

Externí design vzhledově navazuje na Forte (a na nedávný velký facelift Optimy-Magentisu), čímž se posiluje sjednocená image portfolia "nové Kie" pro Ameriku. Pozornému oku neujde, že některé prvky jsou transformované i z Ria II HB, takže opravdu probíhá evoluce, která je dlouhodobě vždy spolehlivější než revoluce. Filozofie "cihly" v kombinaci se Schreyerovým "H" se celkem slibně vyvíjí.

Výzva designu je jasně adresovaná japonským konkurentům. S těmi bude Kia (a Hyundai) hrát v tomto a příštím roce možná dost zajímavou bitvu o příležitost výrazně posílit na americkém trhu. Ta vyplývá z ochromeni amerických automobilek a zvýšené ochoty Američanů kupovat si jiná než americká auta. V tomhle smyslu je taky důležité, že aktuální modely Kie a Hyundaie (např. úspěšné rodinné vany Sedona/Carnival) dostávají vynikající ohodnocení bezpečnosti v amerických crash testech, a taky velký tah na zelené technologie. Stejně je samozřejmě důležitý důsledně prováděný regionální marketing, kterého si dnes s uznáním všímají i profi média.

Srovnávat Sorento s německými značkami v Evropě nebo ČR je sice věcně trochu mimo mísu, ale Kia může jen poděkovat za takovou bezplatnou reklamu. Důležité je stát na fotce vedle celebrity. Nikoho kupodivu nenapadne srovnávat třeba s japonskými transplantáty pod francouzskou karosérií - jaksi si na ně nikdo nevzpomene.
13. 3. 2009 07:24
Re: sorento
Je to tak akorát bych do porovnání tahal sorento versus santa-fe a tam se zdá být lepší santa, samozřejmně subjektivně :). ix55 je přeci jen jiná kategorie (a až na tu přední masku to není zlé auto). Pravda jsem zvědav jestli se změní RIO, dle mého názoru nevypadá zle a i20 vypadá najednou trochu menší.
Články odjinud