Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koenigsegg chce připravit Bugatti o rekord, v Ženevě prý představí koncept Mission 500

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 1. 2020 • 21:37
15
2
Zobrazit náhledy (15)
Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko

Kdykoliv Bugatti stanovuje nový rekord, obvykle se do pár měsíců objeví zprávy o Koenigseggu, který se ho pokouší překonat. A jinak tomu není ani v případě nejrychlejšího silničního automobilu.

Automobilka Bugatti se během léta minulého roku pochlubila působivým rekordem, kdy s upraveným prototypem modelu Chiron dosáhla maximální rychlostí 304.773 mil v hodině (489.484 km/h). Bugatti se tak pyšnilo titulem výrobce nejrychlejšího silničního vozu světa, i když to bylo trochu sporné.

Trvalo ještě nějakou chvíli, než automobilka ohlásila, že od speciálně upraveného prototypu bude odvozena i speciální edice Chiron Super Sport 300+. Bugatti tak oficiálně převzalo žezlo od dosavadního rekordmana, kterým byl Koenigsegg Agera RS. Švédský Koenigsegg by se však brzy mohl pokusit získat svůj titul zpět.

TheSupercarBlog totiž přišel s informací, podle které se Koenigsegg připravuje na premiéru konceptu Mission 500, jehož odhalení by mělo proběhnout během březnového ženevského autosalonu. Číslovka 500 by přitom měla předznamenávat jeho schopnost pokořit magickou hranici 500 km/h (cca 311 mil v hodině).

Zatím se jedná pouze o spekulace, pokud by se však ukázaly být pravdivé, pak by se základem nového konceptu mohl stát s největší pravděpodobností model Jesko, který automobilka představila na loňském ženevském autosalonu.

Působivý stroj, který má vzniknout jen v omezené sérii 125 kusů, má pod kapotou 5.0 litrovou twin-turbo V8, která je při spalování klasického 95-oktanového paliva schopna nabídnout maximální výkon 1280 koní. Pokud se však do nádrže nalije E85, pak výkon dosáhne závratných 1600 koní a 1500 Nm točivého momentu.

Maximální rychlost by se tak měla pohybovat okolo 482 km/h (cca 300 mil za hodinu) a již v době jeho premiéry se mluvilo o modelu s upravenou aerodynamikou, který by mohl pokořit magických 500  km/h. A právě to by mohl být záhadný koncept Mission 500.

Související články

Témata
15. 1. 2020 10:24
Fastes Indian
Burt Munroe by vam řekl na jakych pneu prekonaval rekordy
Avatar - speedfred
15. 1. 2020 10:07
Zaujímalo
by ma čo vôbec používajú za pneu. Tie odstredivé sily musia byť ukrutné.
Ako tu ale stále opakuje mr.fostek o strieborných šípoch v 30-tych rokch keď prekonávali rýchlosti 300+ tak čo vôbec oni mali za pneu?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku