Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konec Ťoka na ministerstvu? Prý aprílový žert

ČTK ČTK 1. 4. 2019 • 04:45
7
3
Zobrazit náhledy (7)
Začala stavba dalšího úseku dálnice D3 Začala stavba dalšího úseku dálnice D3

Za aprílový žert označil ministr Dan Ťok (za ANO) spekulace tisku o svém odchodu z čela resortu dopravy.

Novinářům při příchodu na jednání vlády ve Strakově akademii řekl, že s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem o ničem takovém nejednal. S odkazem na dnešní apríl odmítl i informace, že by chtěl funkci opustit z vlastního rozhodnutí.

Deník MF Dnes s odvoláním na důvěryhodné zdroje napsal, že od první výměny ministrů dělí kabinet Andreje Babiše maximálně týdny. Podle listu Ťok odejde z vlády na vlastní žádost a ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO) v dohledné době vystřídá místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček. MF Dnes patří do vydavatelství Mafra spadající pod holding Agrofert, který Babiš dříve ovládal.

"Kauzu nechci komentovat, aprílové žerty se nehodí," uvedl ke spekulacím Ťok. Odmítl také kritiku opozice, že se minulý týden nezúčastnil jednání Sněmovny o kauzách spojených s tendrem na mýtný systém. Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek tu poslancům vysvětloval okolnosti jeho schůzek s předsedou antimonopolního úřadu Petrem Rafajem a ředitelem firmy Kapsch Karlem Feixem

Ťok se jednání Sněmovny omluvil z pracovních důvodů, zúčastnil se jednání ministrů dopravy v Bukurešti. "Ve Sněmovně jsem všechno řekl, odpovědi padly, pokud budou mít poslanci dotazy, tak jim určitě rád odpovím, nic neskrývám," uvedl s odkazem na své dřívější vystoupení před zákonodárci. Zopakoval, že kauzu údajného ovlivňování tendru je třeba nechat osvětlit policií.

Policie kvůli ovlivňování zakázek zasahovala na počátku března na několika místech, mimo jiné na antimonopolním úřadu, v sídle firmy Kapsch a u Faltýnka v bytě. Nikoho neobvinila.

Výzvám k odchodu čelí ze strany opozice vedle Ťoka ministryně Nováková; ta nejnověji kvůli vykázání zástupce Tchaj-wanu na žádost čínského velvyslance z jednání na ministerstvu.

Související články

Témata
2. 4. 2019 10:12
Re: Hm, tak to je škoda...
no jo, svazacko, kdyz ti vadi, ze mas, co sis vybrala, to jeste neni tak spatny. mne spis vadi, ze mam, co jsem si nevybral - a to Merkela, Juncker, Macron a jina eurohovada podporena lisabonskou smlouvou (kterou jsem si take nevybral). :no:
Avatar - Hammunasakra
1. 4. 2019 20:23
Re: Hm, tak to je škoda...
Myslim že hodně lidí by čumělo = kdyby zejtra ráno byl zase socialistická realita ;-) Já teda koncem května pudu zase volit = a ne ze zákona komunistama schválený kandidáty jako bylo za socialismu :-) Co si vybereme = to máme. Holt sme si vybrali Maláčovou a Babiše a Zemana a tak = tak je holt máme :-O :-!
1. 4. 2019 19:23
Hm, tak to je škoda...
… Tak to je škoda. Místo, aby stavěl kvalitně silnice a byl na straně motoristů, tak si spíš hraje na velkého bratra, který nás chce jenom kasírovat a buzerovat. Ale tak co chtít od socialistického marasmu, který svírá celou EU, ČR nevyjímaje.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku