Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koupí Red Bull formuli 1?

Michal Fokt Michal Fokt 30. 3. 2015 • 17:06
4
Red Bull možná prodá oba své týmy ve formuli 1. Namísto toho by Dietrich Mateschitz získal rozhodující vliv na efjedničku tím, že si tuto soutěž prostě koupí.

Formule 1 je nejprestižnější motoristická disciplína, která ovšem vyvolává v posledních letech velkou kontroverzi, způsobenou snahou všemožnými zákazy omezit vývoj a tím i náklady na závodění. Formule 1 je ovšem současně také obrovský byznys, který zajímá bohaté investory.

Nyní přichází německá a rakouská média s informacemi, že o tento byznys projevil zájem sám majitel Red Bullu, miliardář Dietrich Mateschitz, jenž by mohl získat hlavní balík akcií od současného držitele CVC. Ba co víc, šedá eminence F1 Bernie Ecclestone prý takovýto krok dokonce vítá...

Když k tomu přidáme nespokojenost stáje Red Bull se současným stavem F1 a zprávy o jejím možném odchodu z formule 1, mohlo by to celé dávat smysl - Dietrich Mateschitz patrně není nadšen tím, kam se efjednička ubírá a coby nejdůležitější akcionář by mohl zatlačit na změny pravidel, byť za cenu toho, že jím podporované týmy skončí, respektive změní majitele, aby nedošlo ke střetu zájmů.

Stanovisko CVC zatím není známo, avšak s ohledem na to, že se jedná o firmu, specializovanou na nákup a prodej společností, byla by to nejspíš čistě otázka nabídnuté sumy peněz. Co myslíte, prospěl by formuli 1 Red Bull coby nový vlastník?

Související články

Témata
Avatar - S8
30. 3. 2015 22:41
Re: Zpět STARÁ F1?
1) vrátit se k pořádným motorům
2) vrátit tankování
3) možnost volby libovolných pneu
4) žádné limity na otáčky motoru
5) zrušit DRS
Avatar - speedfred
30. 3. 2015 11:18
Re: Zpět STARÁ F1?
F1 sama o sebe je hodne zisková,a RB ide asi hlavne o zisk a ostatné až potom.
Môžem ale povedať,že minuloročná VC Rakúska stála za to aj mimo pretekov,RB asi vie organizovať zábavu.
Avatar - Glaukos
30. 3. 2015 11:05
Re: Zpět STARÁ F1?
mrkni na WRC kde je Red Bull promotér a je to čím dál horší
Avatar - Jaros71
30. 3. 2015 09:53
Zpět STARÁ F1?
Pokud by to tak dopadlo a motůrky 1.6 hybridy by šly k ledu , vrátily se pořádné silné uřvané motory , asi by fanoušci byli nadšení!
A závody by byly zajímavější.
Tak uvidíme.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku