Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lada Niva dostala speciální limitovanou verzi, vznikne jen 50 kusů. Co nabízí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 7. 12. 2021 • 19:06
19
Zobrazit náhledy (19)
Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition Lada Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition

Německá společnost Partisan Motors připravila ve spolupráci s ruskou automobilkou limitované provedení Lady Niva. 

Na 50 kusů omezená specialitka nese jméno Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition. Z tohoto označení je patrné, že vůz vznikl jako oslava nějakého 50. výročí. Jestli znáte historii ikonického legendárního teréňáku, pak tušíte, že přímo s ním narozeniny souviset nebudou, Niva je o něco mladší. Speciální edice se váže k 50 letům továrny AvtoVAZ v ruském Toljatti (Togliatti). Má však trochu zpoždění, produkce v této fabrice byla spuštěna v dubnu roku 1970.

Ale zpět ke speciální Nivě. Ta už je v Německu v prodeji, tamní zákazníky přitom vyjde na 19.900 eur, což je v přepočtu asi 506 tisíc korun. Vůz lze podle dostupných informací koupit pouze u dealera jménem Autohaus Bögelsack.

Výroční Lada se od sériového modelu liší zvětšenou světlou výškou, 16palcovými hliníkovými koly v novém designu, která obouvají pneumatiky BFGoodrich o rozměru 215/65, dále dostala nástavce blatníků, nové prahy s nášlapy, střešní ližiny, šnorchl, Bi-LED světlomety nebo nový nárazník.

Docela výrazně se proměnil interiér, v němž najdeme nové čalounění z umělé kůže a červené prošívání. Všechny vozy z 50kusové série dostanou štítek s výrobním číslem a certifikát potvrzující pravost - dokument dodá přímo ruský výrobce.

Na pohonné ústrojí se nesahalo, o pohyb se tak stará atmosféricky plněný 1,7litrový zážehový čtyřválec o výkonu 62 kW. Motor je spárován s pětistupňovou manuální převodovkou.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud