Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Znáte Ladu Niva Kosak Cabrio? Vzácná limitka vznikla pro německý trh, jeden kus je zrovna k mání

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 8. 2021 • 04:01
17
1
Zobrazit náhledy (17)
Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak Lada Niva Cabrio Kosak

Lada Niva platí za nezdolného pracanta, u něhož jde hlavně o užitkové schopnosti, nikoli o styl. Přesto existují verze, které se snaží z legendárního teréňáku udělat přitažlivější auto.

Jednou z nich je i Niva v provedení Kosak. Jde o limitovanou variantu z roku 1985, která byla určena pro zákazníky ve Spolkové republice Německo, tedy v Západním Německu. Za speciální verzí stál tehdejší dovozce automobilů značky Lada.

Niva Kosak byla podle dostupných informací omezena na pouhých 200 exemplářů, z nichž část, snad polovina, měla otevřenou karoserii. Vůz si ovšem ponechal skoro celou přední část kabiny s původními dveřmi, rámy oken a B-sloupky, zmizela "jen" střecha. B-sloupky pak byly spojeny vzpěrou.

To zadní část kabiny s lavicí a zavazadlovým prostorem byla odhalena mnohem víc.

Mezi další specifické prvky edice Kosak patří plastové panely na karoserii a nástavce blatníků, tedy něco, co bychom dnes označili jako body kit. Některé zdroje hovoří také o bohatší výbavě, mlhovkách a terénních pneumatikách.

Jestli se vám právě tohle neobvyklé provedení Lady Niva líbí, pak pro vás možná máme dobrou zprávu: našli jsme jeden kus na prodej v Německu. Podle současného majitele je navíc ve velice dobrém stavu a bez jediného náznaku koroze. Vůz údajně jezdil jen v létě a za hezkého počasí.

Pod kapotou pracuje 1,6litrový benzinový motor o výkonu 55 kW, auto od listopadu 1985 najelo jen 53 tisíc kilometrů.

A cena? Prodejce žádá 25.000 eur, což je v přepočtu asi 635 tisíc korun.

Související články

Témata
13. 8. 2021 13:57
Nový redaktorský sport?
1) Ano, tuhle Nivu známe. Za poslední dva roky o ní píšete asi potřetí (stejně jako o škodovkách, které se mohly vyrábět)
Reinkarnace starších článků u Vás nabývá obludných rozměrů.
2) Myslíte si, že když tomu vozu zmrvíte název, že bude o něco zajímavější? Nebude. Pořád je to tentýž Cossack

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud