Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Aventador SV: Na Nürburgringu také pod sedm minut!

Michal Fokt Michal Fokt 17. 5. 2015 • 13:06
27
Nejen současné hybridní hypersporty dokáží stlačit svůj čas na Severní smyčce pod sedm minut. V elitní společnosti je nyní i nejostřejší Aventador SV s atmosférickým V12.

Stejně jako si kladou nejlepší současné hot-hatche za cíl pokořit na Severní smyčce Nürburgringu hranici osmi minut, svět superaut jde po časech, začínajících šestkou. Jak jistě víte, oficiálně tam má hybridní hypersport Porsche 918 Spyder čas 6:57, dosud byl však pohříchu jediný - McLaren se omezil na konstatování, že je také "Sub 7" a několikrát prezentovaný čas 6:33.3 nebyl potvrzen a Ferrari německý okruh okázale ignoruje, jakkoli asi nikdo nepochybuje, že by tuto metu pokořilo též.

Jenže co naplat, ve všech případech jde o auta s výkonem, atakujícím hranici tisíc koní, za nehorázné peníze. Ovšem jak je vidět, supersport nepotřebuje komplikované hybridní systémy, aby tohoto cíle dosáhl. Lamborghini je v této oblasti sympaticky "zabejčené" a o hybridech nechce ani slyšet. A dobrým důvodem, proč na ně nespoléhat, je výkon topmodelu značky na Nürburgringu.

Lamborghini oznámilo, že jeho Aventador LP 750-4 Superveloce také dosáhl vytouženého času, začínajícího šestkou, byť to bylo, jak se říká, o prsa vietnamské vytrvalostní běžkyně, zvládl totiž Smyčku za 6 minut a 59,73 s. Stačilo mu k tomu přitom "jen" 750 koní v kombinaci s váhou 1525 kg a sériovými pneumatikami Pirelli P Zero Corsa. Já vím, že už se vám asi videa z Ringu zajídají, ale opravdu doporučuji shlédnout, je to neskutečný kalup...

Témata
Avatar - Hammunasakra
19. 5. 2015 10:51
Re: Lamborghini Aventador
Já se s ním nechci dál o této věci bavit? S tebou je hned po ránu docela sranda :yes: >:-[]

Jestli si mě blbě pochopil co sem měl na mysli tak po přečtení těch odkazů a mýho dnešního příspěvku z 10:50 už v tom jasno asi máme ne? Měj se citlivko :-)
Avatar - Hammunasakra
19. 5. 2015 10:50
Re: Lamborghini Aventador
No tohle je v tom odkazu kterej sem dal žejo? Ferrari Enzo se z druhý ruky tehdy prodalo 42 kusů z 400 vyrobenejch. Pár z normálních příčin jinak překupníčků a vychatrálků je dost ve všech oborech a všech cenovejch hladinách
Tim že ho koupíš takhle nejsi sice nějakej ilegál ale ani ten vyvolenej VIP a nemáš nárok koupit další generaci teda teď LaFerrari ;-)
19. 5. 2015 08:44
Re: Lamborghini Aventador
Přesně. Děkuji, napsal jsi to vlastně za mě, já se s ním nechci dál o této věci bavit.
18. 5. 2015 23:48
Re: Lamborghini Aventador
Nesmysl. Podivej se na mobile.de a par se jich nabizi. Sice za cenu znacne prevysujici puvodni,ale kdyz mas na konte dost penez,neni ani LaFerrari jen pro predchozi majitele Ferrari. A Ferrari Ti urcite neodmitne to auto servisovat,nikdo tady nemluvi o ilegalnich aktivitach...
Avatar - Hammunasakra
18. 5. 2015 17:58
Re: Lamborghini Aventador
Seš si jistej že víš kde seš? Pochopil bych kdyby se ti nelíbil ten vodpad nebo slint ale kravina neni v takovejhle diskuzích nic extrémního. Možná by sis měl přenastavit parametry ;-)
Sorry ale kravinu si fakt trochu napsal. Vozy jako LaFerrari se po 4 letech neprodávaj. Samozřejmě ty prodeje pro vyvolený je trochu hra [odkaz] [odkaz] ale to všechno ultraexkluzivní zboží. A Lambo na tuhle hru zatim nemá. Ani s Aventadorem SV. Třeba časem