Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Reventon: Je tohle nejhorší napodobenina všech dob?

Michal Fokt Michal Fokt 1. 11. 2016 • 02:18
9
5
Zobrazit náhledy (9)
Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón Lamborghini Reventón
Pokud nemáte peníze na supersport, jednoduše si ho nekoupíte. Ale co když ho i přesto moc chcete? Postavíte si repliku. V horším případě napodobeninu...

Supersporty a stará sportovní auta jsou vzácné kousky. Těžko se shání a stojí nehorázné peníze. I proto se spousta firem zabývá výrobou jejich replik, ať už na klíč nebo formou různých stavebnic. Nejde o nic méněcenného, někdy dokonce spíš naopak - "obšlehnutá" karoserie a historicky pojatý interiér v sobě nese moderní, současnou techniku a řidič si tak může užívat styl a do značné míry i charakter dotyčného auta, aniž by se musel trápit s občas poněkud vzdorovitější technikou nebo strašidelnou ergonomií.

Druhá, poněkud horší situace nastává, když jsou i repliky příliš drahé, pak přijde na řadu manuální zručnost, fantazie, díly z vrakoviště a výsledek... tomu tak nějak odpovídá. Na síti najdete takových kreací celou řadu, nejnověji teď koluje světem výtvor jistého Dritona Selmaniho z Kosova, jenž jako milovník sportovních aut tak toužil po lamborghini, tak si postavil vlastní.

Jako základ posloužilo kupé Mitsubishi Eclipse, které dostalo swap na třílitrový šestiválec z Mitsubishi Galant a samozřejmě bodykit, evokující Lamborghini Reventón. Pod ním se nachází řada dílů z různých vozů, posbíraných na vrakovištích a vše bylo ručně vyrobeno a smontováno. Nic proti Dritonově zručnosti, kdo z nás by to takhle precizně zvládl, zpracování se zdá být velmi dobré.

Ale marná snaha, stejně to dopadlo tak, jak asi čekáte - jako parodie. Chybí pro auto typická šířka a napodobenina je místo toho úzká, opticky vysoká (zejména zezadu) a celkově poněkud... disproporční. Možná, že kdyby stejnou péči věnoval zkrášlení vcelku pohledného eclipsu, udělal by lépe...

Související články

Témata
1. 11. 2016 19:25
Re: Kosovo?
Ale znáš - Kosovo je Srbsko ;-)
1. 11. 2016 16:56
Kosovo?
Neznám. :no:
Avatar - Barry Lyndon
1. 11. 2016 15:15
když to vyfotí 4:3 a pak roztahne na 16:9...
... bude to skoro OK :-)
Avatar - Stejsn
1. 11. 2016 14:16
Klobouk dolů
udělat z tohohle článek na pět odstavců chce velkou snahu... :-!
Avatar - KANKUNEN
1. 11. 2016 12:58
Hodnota článku je max 2% ze 100
Je to jako by Polreich ve vaření ukazoval, kde najít tu nejhorší polívku ze sáčku. Taky by to nikoho nezajímalo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku