Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Urus má podporu italské vlády

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 5. 2015 • 07:32
17
5
Zobrazit náhledy (17)
Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus
Na schválení vývoje a především spuštění sériové výroby Lamborghini Urus vedením koncernu VW Group může mít pozitivní vliv finanční pobídka od italské vlády.

Koncept Lamborghini Urus měl premiéru na autosalonu v Pekingu v dubnu roku 2012 a již tehdy se hovořilo o možnosti výroby, ale stále nedošlo na konečné rozhodnutí.

Nyní může ke schválení vývoje a sériové produkce tohoto crossoveru přispět nabídka od italské vlády, o níž informuje agentura Bloomberg. Vláda premiéra Matteo Renzi je údajně připravena poskytnout automobilce 100 milionů eur v podobě daňových úlev a dalších výhod.

Důvodem pro tento návrh není touha italské vlády po zařazení luxusního čtyřmístného Lamborghini do svého vozového parku, ale boj s nezaměstnaností. Ta v loňském roce dosáhla rekordní výše za uplynulých 37 let a v současnosti se pohybuje okolo 12,7 %.

Koncern VW Group již dříve uvedl, že zvažuje možnost produkce karoserií modelu Urus a dalších klíčových komponentů mimo Itálii a nejčastěji byl zmiňován závod v Bratislavě, kde již mají zkušenosti s Porsche Cayenne a budou připravovat i karoserie pro Bentley Bentayga.

Cílem italské vlády je přesvědčit automobilku, resp. koncern VW Group, aby výroba sériového modelu Urus probíhala kompletně v Italii, což by mohlo představovat vytvoření zhruba tří stovek nových pracovních míst přímo u Lamborghini.

První jednání mezi zástupci automobilky Lamborghini a úředníky italské vlády proběhla v Římě v první polovině tohoto týdne a obě strany se shodly na dalším jednání, které má proběhnout co nejdříve.

Témata
7. 5. 2015 09:31
Re: politici
nárast až o 300 pracovných miest a to sa oplatí :-)
6. 5. 2015 22:02
Re: panebože...
Spíš by měli dát prachy na ochranu hranic před imigranty z Afriky, tím by pomohli celé Itálii podstatně víc než vytvořením 300 pracovních míst za 100 milionů eur. To je skutečně kšeft jak noha - prvně sebrat všem vysokýma daněma peníze a potom nacpat peníze z daní super bohaté automobilce.
[odkaz]
6. 5. 2015 11:27
panebože...
.... nejdřív Itálii úředníci a "politici" zničili vysokýma daněma a absurdní administrativou a namísto aby to nějak dali do pořádku, tak dělají výjimky a úlevy....

Hodně špatný..... :'-(

Běžný Ital platí nejdražší benzín v Evropě, ale VW (a jiní) bude dostávat úlevy....
Avatar - Drag-On
6. 5. 2015 09:47
Re: politici
Takéto super riešenia mi vždy pripomenú slávnu vetu: The ten most dangerous words in the English language are “Hi, I’m from the government, and I’m here to help.” ( Ronald Reagan) :-)
6. 5. 2015 09:17
politici
uleva ve vysi 100 milionu eur na vyrobu auta ktereho se vyroby a proda kolik, 5-6 tisic kusu a zamestna se na nem kolik, 1-2 tisice lidi? >:D

politici to je zajimava odruda lidi >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku