Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini Urus ST-X Concept: Značkový pohár pro milovníky SUV

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 11. 2018 • 03:19
7
2
Zobrazit náhledy (7)
Lamborghini Urus ST-X Concept Lamborghini Urus ST-X Concept
Lamborghini Urus se prakticky ihned po svém odhalení a uvedení na trh zařadilo mezi nejúspěšnější modely své značky. Popularitu tohoto výjimečného SUV může zvýšit i nový značkový pohár.

Lamborghini v polovině letošního listopadu odhalilo jedinečný supersport SC18, který vychází z modelu Aventador a je pod ním podepsána divize Squadra Corse, která se věnuje přípravě závodních vozů s býkem ve znaku. S odstupem pouhých pár dnů tato divize odhalila své další dílo v podobě Lamborghini Urus ST-X Concept.

SUV s karoserií v kombinaci výrazného zeleného odstínu s černými karbonovými vlákny již není na zakázku postaveným vozem, jako je SC18, ale jak uvádí jeho označení, jedná se o koncept a to vozu připraveného pro novou závodní sérii.

Lamborghini Urus ST-X Concept má být totiž připraveno pro závody na uzavřených okruzích ve stylu rallyekrosu, což znamená, že část okruhu má nabídnout hladký asfalt a část naopak terénní vložku. SUV italské značky se má dočkat v roce 2020 vlastního poháru, jehož podniky mají být realizovány v Evropě a na Středním východě se schválením organizace FIA.

Koncept závodního automobilu se od výchozího sériového modelu liší optimalizovanou technikou a kompletní bezpečnostní výbavou podle požadavků FIA, což znamená, že v interiéru nechybí ochranná klec a vůz je vybaven vlastním hasicím systémem i bezpečnostní palivovou nádrží FT3.

SUV se vedle bezpečnostních prvků může pochlubit i mírně upraveným exteriérem. Ten zaujme novou kapotou motoru s většími vstupy a výdechy vzduchu, vnějšími zpětnými zrcátky s kryty z uhlíkových vláken, spoilerem nad zadním oknem ze stejného materiálu a jednodílnými 21palcovými koly s uchycením centrální maticí a obutím značky Pirelli.

V případě samotné techniky pak Lamborghini zmiňuje, že přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,0 l má i nadále poskytuje nejvyšší výkon a 478 kW (650 k) a točivý moment 850 N.m. Pozornost má ovšem přitahovat nový výfukový systém s koncovkami vyvedenými přední kola a snížení hmotnosti o 25 %, což má znamenat, že hmotnost konceptu je kolem 1650 kg, což je o 550 kg méně než u sériového vozu.

Lamborghini v současnosti v souvislosti s novou závodní sérií uvádí, že hodlá svým klientům poskytovat kompletní servis, což má znamenat, že všechny vozy bude připravovat divize Squadra Corse a jezdcům budou pouze přistaveny k jednotlivým závodům. První z nich se má jet již při finále značkového poháru Super Trofeo na konci sezóny 2019.

video

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
23. 11. 2018 21:12
Re: Lambo
Tak to si vystihol uplne. Ale uznavam, ze marketingovo je to pre lambo velmi mudry krok.
19. 11. 2018 15:15
Lambo
Značkový pohár Lamborghini Urus - závody pro majetné, a pro lůzu mají ekoteroristé tříhrnky, aby prý nezasviniznečistili planetu!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku