Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Defender jako šlapací autíčko

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 9. 2015 • 22:16
13
2
Zobrazit náhledy (13)
Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender
Netradiční koncept, který se má proměnit v sériový model, si připravil Land Rover.

Šlapací Land Rover Defender je součástí letošního roku oslav legendárního modelu, jehož kariéra se v Evropě neodvratně blíží ke svému konci.

Základem konceptu, vyrobeného samozřejmě ve Velké Británii, je rám z válcovaného hliníku, který nese dokonce i číslo podvozku. Karoserie svými proporcemi i všemi detaily plně odpovídá současné podobě Defenderu a nese tmavě modrý odstín z aktuální palety laků.

Svému vzoru se vozítko přibližuje i provedením interiéru, v němž nechybí ani přístrojová deska s ovládáním osvětlení i klaksonu a řadicí páka. Světle hnědé čalounění sedadla a dalších částí prostoru pro malého řidiče je vyrobeno z pravé kůže.

Šlapací mechanizmus umožňuje jízdu vpřed i vzad a autíčko je vybaveno plně funkčním odpružením i brzdovým systém, jehož součástí je také parkovací brzda.

Land Rover hodlá tuto zmenšeninu Defenderu proměnit z konceptu v sériový model, jehož prodej se má rozběhnout na jaře příštího roku s předpokládanou cenou od 10.000 britských liber (zhruba 370.000 Kč), za níž stojí vedle snahy o exkluzivitu i použití kvalitních materiálů a vysoký podíl ruční práce.

Šlapací Defender se díky své cenovce rozhodně nestane masovou záležitostí, ale spíše sběratelskou kuriozitou. Navíc díky možnosti výběru laku karoserie, barvy čalounění a vlastní SPZ bude poměrně těžké narazit na dvě úplně stejná šlapadla.

Související články

Témata
Avatar - Stejsn
17. 9. 2015 13:54
10.000 liber?
Asi se spokojím se svým šlapacím moskvičem za 10.000 korun.
16. 9. 2015 16:23
Krása.
Konečně Def co dává trochu smysl. :-)

Akorát mi vadí, že za ty prachy, když chce mladý bohatý chlapeček ohromit mladou krásnou dívku a povozit jí, musí si jí naložit do kufru. Na koleno jí bude sahat tudíž fakt obtížně. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku