Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lexus LS TMG Sports 650: První japonské AMG

Michal Fokt Michal Fokt 28. 11. 2012 • 18:04
25
35
Zobrazit náhledy (25)
Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota
Tohle je "tuningová" prvotina Toyoty Motorsport GmbH, která se má stát už brzy obdobou divizí AMG a M. A jedná se o zostření rovnou toho nejprestižnějšího, co mají Japonci v portfoliu!

O tom, že se z bývalého týmu formule 1 a následně evropského závodního oddělení Toyoty má stát samostatná značka, zabývající se exkluzivním továrním tuningem, už se mluví delší dobu a vědělo se také, že prvním autem, na které zaměří svou pozornost, bude Lexus LS. To se nyní potvrdilo - máme ho tu v celé jeho síle.

Jedná se ještě (lišácky) o koncept, přičemž TMG zatím neprozradilo, jaké má s LS Sports 650 plány, ale vzhledem k tomu, že vůz přichází po zmíněných oznámeních a byl pilně testován na Nordschleife, je naprosto jasné, že je připraven do malosériové výroby.

Pokud jde o design, atraktivní bodykit s rozšířenými blatníky vychází ještě z verze před faceliftem, nicméně tvar předního nárazníku a masky chladiče má velmi blízko k motivu přesýpacích hodin, který si Lexus vzal za svůj. Spodní bodykit je na takové auto možná až příliš závodnický a k autu se příliš nehodí, takže bych se nedivil, kdyby se do produkční verze nedostal (i když na Nürburgringu prototypy jezdily i s ním), zbytek sedanu ale vypadá jako hotová věc.

A to včetně pořádných výdechů v kapotě, které si žádá dvěma turby přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5,0 l, schopný točit až 9000 otáček, jenž je vyladěný na výkon 650 koní a točivý moment 710 Nm. Zkombinovaný je s osmistupňovým automatem, zatím se ale neví, zda jsou poháněna zadní nebo všechna čtyři kola. Ta dodalo BBS a obuta jsou do sportovních michelinek.

Související články

Témata
Avatar - radohanno
29. 3. 2013 00:57
Re: Prečo sa Lexus zle predáva
:no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
29. 11. 2012 12:02
Re: Promiňte
Tak to je otázka. Jedna věc je, že auto vypadá, no, jak vypadá. Do jednoduché účelnosti M5/RS6 má daleko a i nad odvázanějšími AMG je pořád trochu klaunské. Ale sportovně jízdně bych nebyl překvapen, kdyby to byla špička. Lexus už u LFA ukázal, že umí postavit a naladit řidičské auto.
29. 11. 2012 09:05
Promiňte
Promiňte, ale toto je naprostá opičárna. Japonci by se raději měli věnovat sportovně střiženým autům a ne dělat takové to paskvily. Do sportovních limuzín od Mercedesu AMG a BMW M mají co dohánět.
29. 11. 2012 07:48
Re: Prečo sa Lexus zle predáva
ještě čekáš? :-!
Avatar - HitmanPB
28. 11. 2012 23:53
Prečo sa Lexus zle predáva
1. V sérii:

Design - nnooo, technika OK.
Kustomizácia automobilu na úrovni škody 105/120 (tým nechcem uraziť škodu - vtedy bola jednoducho taká doba).

2 Táto edícia:

Ak by takéto niečo vypustilo AMG alebo M, tak by asi boli do hodiny prepustení.
Estetika zasa raz dostala poriadne cez hubu.
Viac spoilerov - šikmé výfuky - karbón aj tam, kde nemusí byť - viac Lexus... Ešte, že ukočírovali predok v norme oproti LF.
Bravo, len tak ďalej... Máte stroj, ktorý bude kupovať iba Yakuza... Europa je čo sa týka dizajnu niekde inde.

Čakám oduševnelé odpovede, prečo to nekupujú rusi, bordelmamy a politci - viď článok "Český trh v říjnu 2012: Nejprodávanější luxusní automobily" link [odkaz]

Lexus čaká ešte dlhá cesta - možno dlhšia, ako KIA...

Články odjinud