Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Luxusní Maybachy se nebudou nabízet ve verzi AMG

Michal Fokt Michal Fokt 25. 11. 2014 • 17:53
43
10
Zobrazit náhledy (43)
Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S
Mercedes bude přísně odlišovat luxus a sportování. Ty nejprestižnější modely značky z řady Maybach nedostanou nadupané AMG varianty.

Určitě vám neuniklo, že Mercedes na autosalonu v Los Angeles oficiálně představil nový způsob užití označení Maybach. Poté, co stuttgartská automobilka neuspěla se znovuoživením samostatné značky, konkurující Rolls-Royceu a Bentley, udělala z Maybachu vizuálně lehce odlišenou luxusní verzi Mercedesu S s označením Mercedes-Maybach S-Class.

Automobilka navíc slibuje, že pokud bude luxusní S úspěšné, rozšíří portfolio Maybachu také o modely S Coupé a třídy E a GLS (dosavadní GL) - prostě na všechny luxusnější řady. Co je naopak zcela jisté, v rámci podznačky Mercedes-Maybach se neobjeví motor V8 5.5 twin-turbo, respektive V12 6.0 twin-turbo, tedy motorizace vyhrazené pro verze AMG.

Mercedes tak odliší své vrcholné na luxus a na sport orientované modely a zákazník tedy bude muset vybrat jednu z variant, kompromisy z jedné či druhé strany se nepřipouštějí. Šéf vývoje nové třídy S Hermann-Joseph Storp také řekl britskému Car Magazine, že se budoucí klientela značky Mercedes-Maybach bude do značné míry rekrutovat z dosavadních majitelů Maybachů 57 a 62. Řada z nich údajně sama aktivně automobilku v minulosti kontaktovala a projevovala zájem o "takové podobné auto". Vyšperkovaná třída S by je mohla uspokojit, byť původní modely byly přece jen v některých ohledech o kousek dál.

Související články

Témata
26. 11. 2014 16:01
Motor
Co je naopak zcela jisté, v rámci podznačky Mercedes-Maybach se neobjeví motor V8 5.5 twin-turbo, respektive V12 6.0 twin-turbo, tedy motorizace vyhrazené pro verze AMG.

Nejsou dnes náhodou 600 a 65 AMG "jeden" motor (tedy nová 600 je derivát 65 a má stejný objem i počet turbodmychadel)?
26. 11. 2014 15:57
Re: Maybach a AMG
Rozhodně se tím netajili. Když dojde na motory, AMG je pojem. Ale chápu, cos chtěl říct.
26. 11. 2014 15:49
Re: rozdiely?
I ten nejmenší a nejlevnější Maybach byl citelně větší a dražší (i když jde myslím prozatím jen o odhad), mohl sis do něj koupit třeba "kanape" (v "krátké" verzi jen na jednu stranu, při plném položení muselo sedadlo spolujezdce z cesty), do delšího pak dvě a i s přepážkou, abys měl vzadu soukromí, atd.
Avatar - wakantanka
26. 11. 2014 13:19
Re: Maybach a AMG
a chválil sa tým niekde, alebo bol ostylovaný ako zvyšok od AMG? to čo som písal vyššie bolo myslené v tomto kontexte.
26. 11. 2014 12:59
rozdiely?
v com boli dalej? co tam este bolo ine?
----
byť původní modely byly přece jen v některých ohledech o kousek dál
Články odjinud