Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mahindra & Mahindra má zájem o automobilku Saab, opět...

Jan Mička Jan Mička 18. 6. 2014 • 01:55
39
10
Zobrazit náhledy (39)
Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab
Se Saabem je opět zle a zájem o něj projevili Indové. Po kolikáté už?

Ačkoliv to vypadalo, že je švédská automobilka Saab opět naživu, přišla rána v podobě pozastavení znovuspuštěné výroby modelu 9-3. Současný majitel automobily, společnost National Electric Vehicle Sweden, musel prý kvůli tomu propustit okolo stovky zaměstnanců, ačkoliv tvrdí, že opatření jsou pouze dočasná.

Na základě předchozích skutečností a několikátého postavení Saabu opět na nohy se však NEVS poohlíží po zadních vrátkách, která mohou zajistit Indové a prozatím nejmenovaná čínská společnost. Není to navíc poprvé, co má automobilka Mahindra & Mahindra o švédskou legendární značku zájem a to i po odkupu „trosek společnosti“ právě firmou NEVS.

Podle informací serveru Autoblog.com prý vidí Mahindra v Saabu velký potenciál a je docela dost možné, že z něj v budoucnu udělá svůj luxusní brand. V tuto chvíli se však stále jedná o spekulaci, ke které se žádná ze zapojených stran prozatím nevyjádřila.

Nutno však podotknout, že Indové a Číňané jsou jistým řešením v upevnění Saabu mezi elitu. Jen se podívejte, jaký vzestup zažilo Volvo po převzetí automobilkou Geely a co za automobily dnes produkuje „indický“ Jaguar Land Rover

Související články

Témata
19. 6. 2014 17:50
Re: Prosím...
ty vis o autech ale opravdu hodne malo >:D
19. 6. 2014 11:06
Re: Auto, které
A tipuješ špatně. Viz jeho nick, jezdí japonce.
Avatar - Barrichello
19. 6. 2014 10:05
Re: Prosím...
To by mě zajímalo, jaký technologie GM vykradl >:D >:D >:D Dobrej vtip
Avatar - Kamaya Painter
19. 6. 2014 09:59
Re: Auto, které
Ne vsichni jsou duchodci, kteri s obtizemi do sveho auta splhaji a dychavicne vystupuji.
K hodnoceni designu se vyjadrovat nebudu. Tipuji Vas na koncern.
Avatar - Ada je zase tady
19. 6. 2014 09:24
Auto, které
Auto, které tahá břicho po zemi, navíc s 15 let starým bramboroidním designem dnes už prostě neoslovuje. Doba patří hranatějším SUV. Ten, kdo by si dnes koupil nového Saaba, bude ve společnosti hodnocen přinejlepším jako podivín. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku