Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Manhart MH5 GTR je jednokusová specialitka vycházející z BMW M5 CS. Má 788 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 30. 8. 2021 • 13:51
24
Zobrazit náhledy (24)
Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR Manhart MH5 GTR

Známý německý úpravce Manhart představuje svou vizi vylepšeného BMW M5 CS. V plánu je jediný exemplář.

BMW M5 CS je limitovaná verze ostrého sedanu, která je také výkonnější, lehčí a dražší. I proto se zřejmě v Manhartu rozhodli, že postaví jediný kus vlastní varianty.

Specialitka se jmenuje MH5 GTR a na pohled zaujme především matně černou karoserií - tohle zbarvení má na svědomí fólie. Matně černou pak doplňují šedé polepy. Z tohoto důvodu Manhart odstranil bronzové detaily, které jsou pro M5 CS charakteristické. K černé a šedé by neladily.

Manhart také dodal vlastní kola, samozřejmě černá. Mají průměr 21 palců, vpředu obouvají pneumatiky o rozměru 275/30, vzadu 295/30. Za předními koly jsou nové podložky. Auto dostalo i nové pružiny.

Významnou změnu představuje zvýšení výkonu. Úpravce díky instalaci powerboxu MHtronik a karbonovému sání zvedl výkon z 635 na 788 koní, točivý moment narostl z 750 na 935 N.m. Upravený výfukový systém by se zase měl postarat o zajímavější zvukový doprovod.

Jaká bude další budoucnost jednokusového Manhartu MH5 GTR bohužel nevíme. Vůz možná vznikl pro konkrétního zákazníka, možná se zrodil jen jako "technické" cvičení a jako ukázka, co všechno Manhart dokáže. Možná bude na prodej, možná si ho úpravce nechá a využije ho k marketingovým účelům. Uvidíme.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud