Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Martin Vaculík a Lexus ES 300h: První pořádná sleva na nejlepší auto

redakce AUTO.CZ
Diskuze (25)

Martin Vaculík moc nemá rád luxusní vozy. Věnuje se totiž léta životnosti a spolehlivost a právě drahá a složitá auta logicky dominují i v problémech, které jejich majitelé musí řešit.

Pro kupující nových prémiových aut navíc ani životnost a spolehlivost není při jejich rozhodování klíčová, zajímá je spíš funkce, jízdní vlastnosti, dílenské zpracování, design.

Dnešní automobilový průmysl ani neumožňuje sestavit exkluzivní vůz ze zcela specifických a kvalitnějších dílů - musí často vystačit s díly obyčejnými, ale má jich více. A s počtem dílů jak známo roste počet výpadků stroje.

Když už tak technický specialista Světa motorů pochválí nějaké exkluzivní auto, tak je to japonský Lexus, zejména s hybridním pohonem. Martin tvrdí, že problémy, které u evropských prémiových aut přicházejí po 200.000 km, se u lexusů objeví po dvojnásobku. A se zmíněným hybridem jsou prosty celého tématu automatické převodovky, jejíž selhání bývá pro chudšího majitele prestižní ojetiny často tou finální ranou.

Lexus ES je sice jen převlečenou Toyotou Camry, ale když nyní spadnul na 1.199.000 Kč, začíná jeho koupě náhle dávat logiku. Právě na změny vůči Camry, z ní poděděné výhody i nevýhody se technický specialista Světa motorů zaměřil ve svém dnešním videu. Asi vás nepřekvapí, že v konstrukčním stáří výběhového modelu autor vidí spíš výhodu, neboť podle něj není nic horšího, než stát se neplaceným zkušebním jezdcem vývojového oddělení automobilky.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (25)

Doporučujeme

24. 6. 2024 05:41
Re: moc líbí
Včera jsem se náhodně potkal s jednatelem firmy, co prodává a servisuje toyoty a lexusy (auto jsem tam nekupoval!).
Ten mi potvrdil, že je tam motor se 180 kw a to hlavně díky silnějšímu elektromotoru.
Přít se s nikým nebudu. Jak budu mít možnost setkat se se známým, co tento model má, jen je o dva roky starší, tak si ty auta vyměníme a uvidím, jaký bude pocit z dynamiky. Rozdíl 20 kw bude určitě znát😎
21. 6. 2024 21:27
Re: moc líbí
Na čom jazdis ty? Predpokladám ze si na Lexus ES300 h nikdy nešiel. Ináč by si také hlúposti nepísal. Začni viac používať rozum aby si ho raz mohol dovoliť!
21. 6. 2024 21:26
Re: moc líbí
Neviem načo ti je väčší výkon ako ma ES300h. Dynamicky je uplne adekvátny ku všetkým limuzínam. Ak chceš jazdit športovo kúp si Porsche Cayman alebo 911 a chod s nimi na okruh!
Avatar - Mikesus
20. 6. 2024 12:48
Re: moc líbí
Lexus ES300h měl od začátku 5.generaci hybridu, a to 2.5l se 160kw. 180kw varianta není v ES. Se silnějším elektromotorem 5.gen je RX350h, 184kw, nebo NX350h, 179kw.
Avatar - Mikesus
20. 6. 2024 12:39
Re: moc líbí
Ostatní pochopili, jeden ne. Nevadí. Chyba bude v ostatních.
Tak pak tedy musim uznat, že toyota century je identická s camry.