Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazda 3 kupé: Jak by mohla vypadat?

Michal Fokt Michal Fokt 20. 7. 2013 • 14:31
4
14
Plánuje Mazda kupé variantu svého nového hatchbacku Mazda3? Pokud ano, mohla byl klidně vypadat přesně takhle.

Celá řada automobilek vyřadila ze své nabídky třídveřové hatchbacky s odůvodněním, že pětidveřáky už nyní vypadají tak dynamicky, že třídveřové verze postrádají smysl. A pokud některý z výrobců třídveřák v nabídce má, říká mu kupé, bez ohledu na to, jestli to opravdu kupé je.

Mazda na třídveřové modely, potažmo kupé rezignovala už dávno, to ale neznamená, že by tomu tak mělo být navždy. Jak ukazují počítačové retuše ve světě automobilových nadšenců dobře známého Theophila China, na bázi nejnovější generace pětidveřové Mazdy 3 by mohlo vzniknout skutečně krásné kupé se všemi atributy kupé... a tedy skutečné kupé, žádný hatch. Výchozí karoserie k této úpravě přímo vybízí a Mazda by rázem měla nejhezčí kupé v kompaktní třídě.

V Evropě by se (bohužel) asi nechytilo, ale v Americe je na tom trh s těmito typy aut o něco lépe - ke stálici v podobě Hondy Civic přibyli korejští konkurenti Kia Forte Koup a Hyundai Elantra a hovoří se i o Chevroletu Cruze. S největší pravděpodobností ale zůstane jen u vize, protože Mazda, která se vloni poprvé vymanila z hrozivých červených čísel, se musí soustředit zejména na vydělávání peněz nosnými, masově vyráběnými modely. Nikdy ale neříkejte nikdy.

Ale i přesto - líbila by se vám Mazda 3 kupé?

Související články

Témata
6. 1. 2014 17:41
Re: V Európe je potrebný hlavne kombík
S tými výletmi a dovolenkami s deťmi súhlasím, ale iba do istej miery. Napriek tomu, že máme dve malé deti, kúpili sme si sedan! Dôvod? Proste sa nám pačil. A nakladanie kočíka do kufra sedanu? Záleží na tom ktorý kočík a ktorý sedan. Výber kočíkov je veľký a je mnoho takých, ktoré do sedanu dáš v pohode. Netvrdím, že kombi nie je praktickejšie, ale tvrdím, že so sedanom sa dá žiť bez problémov a každý deň mi robí radosť, keď sa na auto pozerám. A tá posadnutosť európanov praktickosťou áut ma serie, práve preto lebo sme ochotní obetovať eleganciu!

PS: Samozrejme nemyslím si, že žiadne kombi nie je pekné, ale nie všetci máme na CLS shooting brake :-)
24. 7. 2013 13:38
konkurence pro GT86 a BRZ
Tak takhle bych si představoval odpověď mazdy na GT86 a BRZ. Pokud by tam hodila vnitřnosti z plánovaná Mazdy 3 MPS, bylo by to naprosto konkurence schopné auto. Atmosférický motor a Skyactive technologie = pěkné svezení za málo benzinu ..... a hlavně by mazda pokračovala v trendu jízdy proti proudu a nadále by odolávala použití přeplňovaných downsizingových motorů. Jinak souhlasím s názorem nedávat tomu název coupé. Cena by se podle mě mohla vejít pod 600 000 Kč.
21. 7. 2013 18:30
Klobou dolů!
Tedy, kdo tohle kupátko v počítači kreslil, tak je prvotřídní machr a profík. Vůbec bych se nedivil, kdyby tyhle snímky unikly přímo od Mazdy (doby nezávazné studie jejich designérů), tak moc je to dobré! Bravo Mazdo! Bravo Skyactiv! :yes: :yes: :yes:
21. 7. 2013 14:50
Re: V Európe je potrebný hlavne kombík
Bez kombíka v nižšej strednej sa dobré objemy predaja v Európe robiť nedajú. Pozri sa na fleetové autá - v čom jazdia obchodní zástupci. Pár rokov som robil obchoďáka na klasickom hatchbacku - a to bola tragédia. Pre obchoďáka priestor na zaplakanie.
Rodina s 2 deťmi pochopí význam kombíka najneskôr vtedy, keď sa vyberie autom na dovolenku do zahraničia. Alebo aj len na lyžovačku na najbližší kopec. Dá sa ísť aj s hatchbackom, ale s kombíkom je nakladanie vecí neporovnateľne komfortnejšie. Hatchback je na dovolenku dobrý tak pre bezdetný pár - či už sú to mladí alebo starší.
Nie každý totiž potrebuje MPV. A klasický sedan je pre rodinu s malým dieťaťom asi tá najhoršia možnosť. Aj z triviálneho nakladania detského kočíka sa totiž stáva inžiniersky projekt. >:D
21. 7. 2013 14:00
Přání
Do výroby prosím, s dvouapůllitrovou atmosférou a manuálem :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku