Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazda si registrovala nové R logo, dostanou ho nové sportovní modely?

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 7. 2021 • 00:48
16
3
Zobrazit náhledy (16)
Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision Mazda RX-Vision

Nové logo obsahuje i červený trojúhelník, což rychle vyvolalo spekulace ohledně rotačního motoru

Před pár dny se na diskusním fóru NewNissanZ objevila zpráva, která poněkud vybočovala z běžných témat. Namísto nového Zka se totiž vztahovala k automobilce Mazda, která si nedávno u japonského patentového úřadu registrovala zcela nové logo.

To má tvar šedomodrého kruhu s jasnou siluetou bílého písmena R, kterou dotváří ještě červený trojúhelník. Právě trojúhelník přitom rychle vyvolal spekulace, podle kterých by nové logo mohly nést modely s rotačním motorem. Písmeno R pak svými tvary připomíná edici Spirit R modelů RX-7 a RX-8, což by mohlo znamenat označení pro sportovní modely.

Zahraniční kolegové pak zjistili, že nové logo může automobilka použít pro „automobily a jejich komponenty nebo části vybavení“. Automobilka tak prozatím nechává prostor otevřený fantazii, nejčastěji se však skloňuje možnost, že nové logo skutečně ponesou sportovně laděné vozy.

Ostatně nabízí se paralela s jinou asijskou automobilkou. Ovšem zatímco značka Hyundai značí ostré modely N, Mazda si mohla vybrat písmenko R. Při srovnání s Hyundai přitom nelze nezmínit, že souboj i30 N a sportovně vyladěné Mazda 3 s pořádným motorem by mohl být zajímavou podívanou. Mazda by ale mohla ve své současné i připravované nabídce najít podstatně více modelů, které by si zasloužily sportovní verzi.

Stačí jen připomenout připravovanou novou generaci vlajkových modelů Mazda6 a CX-5, pod jejichž kapotou se očekávají řadové šestiválcové motory pohánějící primárně zadní kola. Tato auta by měla již v základu nabídnout zajímavé svezení, ve sportovní úpravě by ale mohla mířit ještě výš.

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2021 16:26
Re: Označení...
Suhlas
Avatar - pradeda777
30. 7. 2021 14:20
Označení...
Houno....MPS bylo to správné označení....ale to je historie, která se už nebude (alespoň ne v socialistické EU) opakovat..... :-(
Avatar - KANKUNEN
30. 7. 2021 14:14
Mazda si měla hlavně nechat geniální označení
626 a podobně, tak by nevzniklo CX30 jak od křivého H.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud