Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazda, Suzuki a Yamaha pochybily při měření spotřeby a emisí

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 8. 2018 • 21:59
3
Japonští výrobci motorových vozidel Mazda, Suzuki a Yamaha pochybili při měření spotřeby a emisí ve vyráběných automobilech. Oznámilo to japonské ministerstvo dopravy.

Firmám nařídilo v červenci vyšetřování poté, co automobilka Nissan Motor zjistila na základě interní kontroly obdobná pochybení, napsala agentura Reuters.

Představitelé Mazdy a Suzuku agentuře Reuters potvrdili, že předložili zprávy o testování ministerstvu, ale další komentář odmítli. Firma Yamaha Motor potvrdila, že testování prováděla nepatřičně.

Akcie společnosti Mazda v reakci oslabily o zhruba 1,8 procenta, akcie Suzuki ztratily 6,3 procenta a akcie Yamahy klesly o necelé procento.

Letos v červenci oznámila automobilka Nissan Motor Co pochybení v měření emisí výfukových plynů a spotřeby paliva v téměř všech svých závodech v Japonsku. Zjištění se týká 19 modelů prodávaných na domácím trhu.

Související články

Témata
Avatar - palix
12. 8. 2018 19:51
Re: Zlí Japonci
VW je zrejme väčší a má podporu nemeckej vlády. Nissan a Mitsubishi ju nemali.
Na druhej strane za 2. sv vojny stáli Nemci aj Japonci na zlej strane.

Ak si ale vezmeme, že ešte pred 2 sv vojnou Japonci nič veľmi konkurencieschopné nemali a kam sa dostali - majú moje uznanie. Ešte viac dokázali
Kórejci. Kedysi robili lacnú elektroniku, podpriemerné autá... Dnes sú špička v elektronike a aj ich autá sú stále lepšie a lepšie. Často ale "používajú" spoluprácu s EU.
Avatar - WinDiesel
10. 8. 2018 22:22
Re: Zlí Japonci
Japonci nejsou neviňátka. Nissan a Mitsubishi měly svoje obrovské skandály, i když ne emisní. Tyto obří skandály uvrhly Nissan do náruče Renaultu a Mitsubishi přišlo o svoji divizi nákladních automobilů... Kterou koupil Daimler.
Tutlali problémy roky, lhali a podváděli, a dostavil se trest, VW ten test ustál, oni ne. Toť jediný rozdíl.
Avatar - palix
10. 8. 2018 14:13
Zlí Japonci
Zlí Japonci - takto nám otravovať ovzdušie. Idem predať moju novú Mazdu, lebo ma oklamali ;)
Rovnaký článok je uvedený všade. Podarilo sa mi nájsť jeden, kde sa uvádzalo, že u Mazdy nastal problém u 4% áut u Yamahy u 2% (asi motoriek). Predpokladám, že niekto niečo neskalibroval, alebo sa niečo pokazilo. Japonci to isto nespravili úmyselne.
Taká maličkosť 4%, 2%... by sa VW tu v EU v pohode prepiekla. Dieselgate vs VW bol oproti Japonskému problému MEGAŠKANDÁL.
Tak nakoniec si to auto nechám a budem veriť Japoncom.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud