Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazdu MX-5 zřejmě čeká modernizace, dorazit má během pár týdnů

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 11. 2021 • 10:07
28
Zobrazit náhledy (28)
Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5 Mazda MX-5

Podle japonských stránek automobilky by modernizace měla být představena během letošní zimy.

Mazda MX-5 čtvrté generace, označovaná také jako Miata a na japonském trhu prodávaná pod jednoduchým názvem Roadster, už je na trhu od roku 2015 a za uplynulé roky si prošla několika decentními proměnami, které přinesly například střechu ve stylu Targa, vyšší výkon a další drobnosti. Nyní by však měla přijít další modernizace.

Jak upozornili američtí kolegové z webu CarScoops, na japonském webu automobilky, konkrétně v sekci Roadsteru, nyní visí zpráva, které uvádí: „Až na některé specifikace byly prodeje současného modelu přerušeny. Oznámení nového modelu je naplánováno na zimu.

Pokud zohledníme starší informace, podle kterých se představení nové generace MX-5 očekává již v roce 2023, pak by mohla zpráva na japonském webu naznačovat kompletní ukončení výroby generace ND. K tomu ovšem podle informací amerického zastoupení nedojde, místo toho se očekává další modernizace.

Americké zastoupení Mazdy na dotaz kolegů z CarScoops uvedlo, že v současnosti „nejsou plány na zastavení výroby současné generace MX-5“, interně označované jako ND. Místo toho se očekává představení modernizovaného vozu pro modelový rok 2022, jehož detaily mají být upřesněny v následujících týdnech.

Na webu amerického ani českého zastoupení přitom žádnou podobnou zprávu nenajdeme, nabízí se tak otázka, zda nepůjde například o modernizaci pouze pro vybrané trhy. Například pro ten japonský totiž automobilka nedávno uvedla nový model MX-5 s označením 990S, jehož hmotnost se podařilo snížit na 990 kilogramů.

video

Bez ohledu na změny chystané pro modelový rok 2022 je ale velmi pravděpodobné, že půjde o možná poslední možnost pořídit si ikonický roadster bez jakékoliv elektrifikace. Jak už totiž bylo mnohokrát zmíněno, nástupce generace ND by měl následovat plány automobilky elektrifikovat do roku 2030 celé portfolio.

O konkrétní podobě elektrifikace modelu MX-5 se přitom zatím pouze spekuluje, neboť každý elektrický systém zvýší váhu, která je pro MX-5 jedním z nejdůležitějších parametrů. Objevují se tak spekulace, podle kterých bude MX-5 pouze mild-hybridem.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud