Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren začíná zbavovat kamufláže nový model. Jmenuje se skoro jako Clarksonův pořad

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 4. 2019 • 06:45
7
Zobrazit náhledy (7)
McLaren Grand Tourer McLaren Grand Tourer

McLaren ze své připravované novinky sejmul rozměrné panely, kryjící její přední i zadní partie a zveřejnil její první snímky, kde její karoserii kryje pouze lehké maskování fólií.

McLaren na letošním autosalonu v Ženevě oznámil, že chystá zcela nové GT, které má pojit to nejlepší ze světa sportovních a cestovních automobilů. Toto oznámení tehdy doprovázely záběry silně maskovaného vozu.

  Nyní McLaren nabízí první snímky své připravované novinky s výrazně lehčí kamufláží, odhalující již prakticky ničím nerušenou siluetu vozu i řadu detailů od členění přídě přes řešení hlavních světlometů a tvarování boků až po provedení zadních partií.

video

Zároveň s novou sadou záběrů McLaren dodává, že novinka, kterou prozatím uvádí jako Grand Tourer, nabídne elegantní design a slibuje, že kompletního odmaskování tohoto modelu se dočkáme v květnu letošního roku.

Ve svém současném maskování má nový zástupce značky McLaren vstupovat do závěrečné fáze vývojového programu, jehož součástí byly i tisíce mil absolvované v extrémně vysokých i nízkých teplotách na silnicích téměř celého světa.

Před samotným odhalením čeká vůz ještě několik testů, jejichž cílem je prověřit, zda má schopnosti skutečného GT. McLaren totiž vyšle vůz v jeho aktuálním lehkém maskování na řadu jízd.

Mezi ty bude patřit i zhruba 1600 km dlouhá cesta z vývojové základny značky McLaren v blízkosti španělské Barcelony do její technologického centra ve Wokingu v Anglii. Na tuto jízdu se nové GT vydá s dvoučlennou posádkou a jejími zavazadly, aby byly vyzkoušeny jeho vlohy pro cestování napříč kontinenty.

Připravovaná novinka značky McLaren sice míří především do kategorie vozů GT, ale podle materiálů automobilky má být věrná DNA svých příbuzných v podobě supersportů a hypersportů, což se projeví v konstrukci karoserie i podvozku a rovněž i na dvojicí turbodmychadel přeplňovaném vidlicovém osmiválci.

Spolu s odhalením podoby plánuje McLaren zveřejnit i jméno svého nového GT a v souvislosti s tím uvádí, že jej nezařadí do žádné ze svých existujících modelových řad, ale vytvoří pro něj jeho vlastní. Můžeme tedy očekávat, že se s ohledem na poměrně rychlý postup značky McLaren při uvádění nových modelů dočkáme řady jeho sourozenců.

Zdroj: McLaren Automotive Limited

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku