Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-AMG láká na Project One dalším teaserem. Co nového o superautě víme?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 1. 9. 2017
2
3

Stuttgartská automobilka své superauto s technologiemi F1 premiérově ukáže na autosalonu ve Frankfurtu. Už před slavnostním debutem ale známě několik zajímavých podrobností.

Tovární tým Mercedes v posledních letech dominuje šampionátu Formule 1 mezi jezdci i konstruktéry a není divu, že se automobilka rozhodla své prvotřídní technologie přetavit i na běžné vozovky.

Výsledkem je superauto Project One s hybridním pohonným ústrojím monopostu F1. Maximální rychlost prý přešplhá hranici 350 km/h a obstará ji systémový výkon přes 1.000 koňských sil. Připomeňme, že hlavní jednotkou je 1,6litrový šestiválec. Oproti formulovému ústrojí se však liší jinou klikovou hřídelí či upravenými válci. Dohromady v supersportu kooperuje motorů pět.

Výroba Projectu One odstartuje v závěru příštího roku a speciálních kousků vznikne 275, každý den jeden. Mercedes přislíbil kombinaci závodního ducha s využitím hybridní technologie F1 v běžném životě.

Stříbrné šípy již dříve potvrdily premiéru ve Frankfurtu nad Mohanem. My tam samozřejmě nebudeme chybět, takže vám o novince přineseme bezprostřední první dojmy. Připomeňme, že pro veřejnost se brány autosalonu otevírají 14. září a to na deset dní.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - speedfred
To se moc divím Mercedesu,
| 2. 9. 2017
>:D >:D :yes:
Avatar - KLAS
To se moc divím Mercedesu,
| 2. 9. 2017
>:D
Avatar - fostek
To se moc divím Mercedesu,
| 1. 9. 2017
že si to šetří do Frankfurtu a nechal si ujít možnost prezentovat tohle hyperauto na ojedinělé výstavě na Náplavce!!!!
>:D >:D >:D >:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku