Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz A 45 AMG: Hardcore áčko se chce postavit Golfu R 400

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 23. 11. 2014 • 22:47
21
Daimler vyvíjí ještě výkonnější A 45 AMG. Malá raketa z Affalterbachu už je mu málo a chce pod kapotu ještě větší porci výkonu. Soupeřem je Golf R 400!

Mercedes-Benz A 45 AMG má pod kapotou přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s 265 kW a 450 N.m. Hatchback s pohonem všech kol dokáže vystřelit z klidu na stovku během 4,6 s a na domácích dálnicích se rozjede až na elektronicky omezenou dvěstěpadesátku. Výkony takřka supersportovní, přitom se pořád jedná o kompakt, tedy auto nižší střední třídy. Jenže Untertürkheimu i Affalterbachu je to pořád tak nějak málo. Zvláštní, ne? Kde jsou časy, kdy taková auta měla sotva sto padesát koní a když překonala metu 200 km/h, už to něco znamenalo? Jistě, taky nevážila skoro 1,6 tuny. Ale stejně...

Tentokrát se nejedná o žádnou divokou spekulaci. Šéf AMG Tobias Moers v rozhovoru pro britský Auto Express jasně potvrdil, že takový model je ve stádiu úvah. Tvrdší, lehčí a výkonnější, bez konkrétnějších čísel. „Počkejme a uvidíme, možná to nebude Black Series, nakonec zvolíme jiný přístup. Bylo by pěkné mít v tomto segmentu jakýsi street fighter.“ Tento pojem znají spíše motorkáři a označuje výkonný jednostopý stroj bez kapotáže. Ale Moers se tentokrát trefil, protože termín „hot-hatch“ už je jaksi málo. Napadá vás něco lepšího? Fire-hatch? Nebo snad hell-hatch?

Moers pokračoval: „Modely Black Series jsou prakticky závodními dvoudveřovými auty pro normální provoz. Zřejmě opravdu nebudeme pro tento model používat označení Black Series, hrajeme si s různými nápady.“ Auto Expressu dále řekl, že jeho pozornosti neunikl koncept čGolfu R 400. Právě jemu se chce postavit, zvláště tehdy, když Volkswagen uvažuje o jeho malosériové výrobě. Redukce hmotnosti znamená vyhazov zbytečností z interiéru, větší brzdy, jiné pneumatiky a lepší aerodynamiku. Na A 45 AMG si ale můžete koupit mohutné zadní křídlo už dnes!

Předpokládanou akcelerací z klidu na stovku během 4,5 s se jeho hardcore specifikace ještě více přiblíží současnému kupé GT série C190, které jako první nese novou značku Mercedes-AMG. To zvládne oblíbenou disciplínu během čtyř vteřin. A čísla v jeho názvu konečně dostanou své opodstatnění. Příchod kompaktního silničního závoďáku s pěticí dveří a registrační značkou je však otázkou současného stavu věcí v Affalterbachu. „Abychom naplnili vlastní požadavky co se AMG 45 Black Series týče, musíme mít ve vývoji potřebné kapacity. A naši zaměstnanci jsou na limitu. Připravují na trh GT S a C 63 AMG, další facelifty a nástupce stávajících modelů. Práce mají opravdu hodně.“ To znamená, že ve stávající generaci ještě nemusí přijít. Nebo až na konci jejího životního cyklu, za nějaké tři, čtyř roky.

Témata
Avatar - white label
24. 11. 2014 19:17
Re: Co to je zase za maloměšťáckou českou úvahu v nadpise :-
Jasně, v prvé řadě jde o produkt (nikoli o samotnou značku) a konkrétně v této třídě (kompaktní hb/hh) je MB/AMG doslova zelenáčem (a to nejen proti koncernu VW).
24. 11. 2014 16:02
Re: Co to je zase za maloměšťáckou českou úvahu v nadpise :-
Tak to kontruj nejakou "metropolitni a zahranicni" uvahou. Proc to teda stavi? Kvuli obrovskemu hladu po ctyristakonovem ctyrvalcovem hatchi? A zakaznik MB nemuze uvazovat o produktech VW? Myslis, ze to jsou naprosto odlisne svety?
Avatar - AUDIRS6
23. 11. 2014 20:34
Re: Co to je zase za maloměšťáckou českou úvahu v nadpise :-
Vsetka cest, ze si sa neurazil, a bral to s humorom ;-) :yes:
Avatar - Emel
23. 11. 2014 20:25
Re: Co to je zase za maloměšťáckou českou úvahu v nadpise :-
Ale jasně, mě je jasné odkud vítr fouká :-) , jen to tvrzení o jízdě v Audi mě na chvíli znejistilo... pokud to byl ale joke, pak vše v pořádku :yes:
Avatar - white label
23. 11. 2014 20:22
Re: Co to je zase za maloměšťáckou českou úvahu v nadpise :-
Tak to bys byl výjimka, většina "Morekolotočářů" jezdí v (bazarových) třícípých hvězdách. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud