Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz EQE: Elektrický sedan přijede v roce 2022. Slibuje dojezd 600 kilometrů

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 6. 2019 • 19:28
31
Zobrazit náhledy (31)
mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni mercedesbenz novemodely premioveznacky vyssistredni

Stříbrné šípy chystají v příštích letech elektrickou ofenzivu. Jednou z chystaných novinek je elektrický sedan, jenž dorazí za tři roky.

Také značka Mercedes-Benz neponechává nic náhodě a připravuje se na vyhlíženou elektrickou budoucnost automobilového průmyslu. V posledních týdnech se hovoří hlavně o elektromobilu EQC, jenž už kromě jiného prozradil i oficiální českou cenu. A nyní stříbrné šípy oficiálně potvrzují, že jedním z dalších elektromobilů v nabídce se stane model EQE.

Jak už název napovídá, EQE (s interním označením V295) je elektrickou obdobou třídy E a přímým konkurentem Modelu S od Tesly. „Éčko“ je jedním z deseti elektrických modelů, které Mercedes plánuje uvést na trh do konce roku 2025. Stane se tak v rámci vývojového programu, na který si společnost vyhradila 10 miliard euro (více než 258 miliard korun).

Nejde však o jedinou plánovanou investici. Dalších 20 miliard euro (asi 517 miliard korun) poputuje ze strany stříbrných šípů na vývoj baterií. Mercedes očekává, že elektrické modely budou v polovině příštího desetiletí představovat zhruba čtvrtinu celkových prodejů.

„Naše elektrická ofenziva stále nabírá na síle. Nyní podnikáme další krok,“ uvedl Dieter Zetsche krátce předtím, než se rozloučil s postem šéfa Daimleru a zamířil do důchodu. Elektrické plány pro příští roky jsou však ještě jeho dílem. O EQC a EQE už řeč byla, posléze můžeme očekávat příjezd verzí EQA, EQV, elektrické vlajkové lodi EQS či EQB.

Ale vraťme se k modelu EQE, jenž bude posazen na hliníkové platformě MEA, jež je určena výhradně pro elektromobily. Mercedes si libuje v celkové struktuře, která umožňuje větší flexibilitu při utváření kompletního balíčku, zákazníci se prý zase mohou těšit na špičkový prostor v interiéru.

Důkazem budiž spekulace, kterou přináší zdroj blízký automobilce. Podle něj bude EQE kratší nez současná třída E, ale nabídne prostor srovnatelný s aktuální třídou S. Na osobní zkušenosti si budeme muset ještě nějaký čas počkat, stejně jako na podrobné technické informace. Předběžně se ale hovoří o pohonu dvěma elektromotory s výkonem okolo 400 koní a dojezdem na jedno nabití až 600 kilometrů. To jsou hodně slibná čísla.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku