Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Mercedes EQC má jednu vtipnou funkci, která si utahuje z BMW

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 5. 2019 • 21:14
25
Zobrazit náhledy (25)
Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC

Mercedes-Benz EQC má odstartovat elektrickou ofenzívu slavné neměcké značky. Nás zaujalo, že do boje vyráží i s jednou vtipnou funkcí.

Aby bylo jasno, bavíme se o vychytávce, která je prakticky k ničemu a na fungování elektromobilu nemá žádný vliv. Přesto stojí za zmínku.

Týká se hlasového ovládání. Moderní mercedesy mají hlasové ovládání docela šikovně vymyšlené, dokonce i v češtině. Můžete si díky němu snadno nastavit prakticky cokoli - navigaci, klimatizaci nebo v případě elektromobilu vám infotainment MBUX najde nejbližší dobíjecí stanici.

Pokud se ale modelu EQC zeptáte (v angličtině, v češtině to teprve budeme muset zkusit): "Hej, Mercedesi, co si myslíš o BMW?", auto odpoví: "To samé co ty, jinak bys tu neseděl."

Motoristický web The Drive zkusil vozu položit stejný dotaz s jinými výrobci, ale na žádného kromě BMW už Mercedes nereagoval. Ani na další německé rivaly jako Audi, Porsche či BMW.

Mimochodem, EQC umí pobavit ještě odpovědí na žádost o vtip. "To nedokážu, moji inženýři jsou Němci."

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud