Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz pokračuje v dodávkách elektrických autobusů eCitaro

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 1. 2019 • 07:32
35
Zobrazit náhledy (35)
Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro Mercedes-Benz eCitaro
Mercedes-Benz koncem loňského roku spustil dodávky svých nových elektrických autobusů eCitaro a nejnovější zástupci tohoto modelu budou v provozu v Mannheimu a Heidelbergu.

Mercedes-Benz již na podzim roku 2017 oficiálně potvrdil, že v následujícím roce uvede nové provedení autobusů řady Citaro s elektrickým pohonným systémem. Model s označením eCitaro pak byl oficiálně odhalen v létě loňského roku a jeho výstavní premiéra se odehrála v rámci veletrhu užitkových vozidel IAA v Hannoveru koncem září 2018.

Prvním dopravcem, do jehož služeb nový elektrobus Mercedes-Benz eCitaro zamířil, se stala koncem listopadu společnost Hamburger Hochbahn AG. Nasledovala dodávka do Berlína a nyní zamířila tři vozidla do vozového parku společnosti Rhein-Neckar-Verkehr GmbH.

Elektrické autobusy Mercedes-Benz eCitaro budou provozovány v Mannheimu od šesté hodiny ranní do půlnoci a v Heidelbergu od 9:00 do 22:00 hodin. Denně každé vozidlo na své lince ujede 200 a více kilometrů. Případné dobíjení baterií bude probíhat během přestávek za využití konektoru Combo 2 s výkonem až 150 kW.

Společnost Rhein-Neckar-Verkehr GmbH s více než 2000 zaměstnanci, zhruba 180 autobusy a více než 180 tramvajemi a městskými vlaky zajišťuje hromadnou dopravu osob v metropolitním regionu Rýn-Neckar.

Mercedes-Benz v případě čistě elektrického autobusu eCitaro uvádí, že základem jeho pohonného ústrojí je zadní portálová náprava s dvojicí elektromotorů, z nichž každý disponuje nejvyšším výkonem 125 kW a točivým momentem 485 N.m.

Elektrobus je vybaven lithium-iontovými bateriemi s celkovou kapacitou až 243 kWh. Jejich modulární konstrukce má umožnit jednoduché navýšení kapacity a tím i celkového dojezdu na jedno nabití podle požadavků dopravce.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku