Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell: Výroba potvrzena

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 1. 2011 • 21:15
63
3
Zobrazit náhledy (63)
Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS
Na autosalonu v Detroitu byla zástupci automobilky Mercedes-Benz oficiálně potvrzena produkce elektřinou poháněného supersportovního kupé.

Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell je součástí firemní strategie AMG Performance 2015, ve které se automobilka zavázala snížit u modelů AMG spotřebu paliva a zlepšit čistotu výfukových plynů při zachování nebo zlepšení jízdních výkonů.

Během tiskové konference, kterou Mercedes-Benz pořádal na autosalonu v Detroitu bylo potvrzeno, že se elektřinou poháněný supersport dostane do sériové výroby.

Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell je technicky nejpokročilejší supersportovní vůz ve 125-leté historii automobilu, a ukazuje, jak fascinující může být elektromobilita. Naši zákazníci si jej budou moci objednávat prostřednictvím prodejců značky od roku 2013, řekl Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva společnosti Daimler AG a vedoucí Mercedes-Benz Cars, na tiskové konferenci automobilky Mercedes-Benz v Detroitu.

Mercedes-Benz i v Detroitu představil SLS AMG E-Cell v křiklavě žluté barvě, která slouží k jednoduchému odlišení elektřinou poháněného supersportu od jeho konvečního dvojčete se zážehovým motorem 6,2 V8 pohánějícím zadní kola.

Čtveřice elektromotorů vyvine dohromady 392 kW (533 k) a točivý moment 880 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá SLS AMG E-Cell 4,0 sekundy a na 200 km/h 11,0 sekundy.

Elektřinu pro pohon poskytují 400V baterie. Jsou rozmístěny prakticky po celém autě – největší část článků je umístěna vzadu místo palivové nádrže, další ve středovém tunelu a pod přední kapotou. Toto rozmístění snižuje těžiště a pomáhá udržet vhodné rozdělení hmotnosti mezi nápravy.

Témata
13. 1. 2011 20:27
Re: high voltage
Ano, vzpomínáme. A ty vzpomínáš, jak jsi předevčírem slintal nad autem, který žere malý děti (GMC Sierra All Terrain HD dne 11.1.2011) a dnes chceš opěvovat elektroauta? Měl by ses trošku vymezit a najít se sám v sobě.

Nic ve zlém, chápu tě jak jsi toho ve dvaceti plný. Věk je také tvojí jedinou omluvou.

P.S. Sportku nesázej. Jednak šance zhruba 1:14 000 000 a kdybys přesto náhodou vyhrál, je otázka jestli by ti vůbec něco dali. :-) :-)
13. 1. 2011 19:53
Re: high voltage
Ano, a misto trobeni kdyz me vztoupis do vozovky te zasahnu bleskem... ;-)
Avatar - Vencos
13. 1. 2011 18:12
high voltage
vzpomínáte jak v roce jak v roce 2005 jezdily auta na takovou tu smradlavou věc,jak se tomu říkalo? Jo, spalovací motor. No,furt menší zlo než dýzl. Hehe,budeto bělat BZZZZZ?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud