Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz už pracuje na nové třídě S. Doplní ji elektrická limuzína

David Bureš David Bureš 5. 1. 2019 • 05:34
97
16
Zobrazit náhledy (97)
Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S Mercedes-Benz S

Trojcípá hvězda bude mít nově dvě vlajkové lodi se zcela odlišnou technikou. Novou generaci třídy S doplní elektrická limuzína EQ S.

Po příchodu Audi A8 je Mercedes-Benz třídy S najednou tím nejstarším luxusním sedanem německé prémiové trojky. Ve Stuttgartu se však už pracuje na nástupci auta, nabízeného od roku 2013, který dorazí v příštím roce. Nová generace S-Klasse opět zareaguje na konkurenci a bude chtít posunout úroveň luxusu o další krok dále.

Zajímavou novinkou bude ta, že Mercedes v luxusní kategorii nově nabídne dva zcela odlišné vozy s jinou technikou. Ano, už dnes třída S čítá různé karosářské varianty, nově však vůz doplní ještě jeden model. Říká se mu zatím EQ S a bude to vlajková loď elektrické řady s přídomkem EQ. Zatímco nové esko využije vylepšenou platformu MRA, základem EQ S bude zcela nová architektura, navržená pro elektřinou poháněné automobily.

Elektrická limuzína se bude lišit také svým svébytným designem a samozřejmě také odlišným pohonným ústrojím. EQ S bude mít pokaždé dva elektromotory, jeden u každé nápravy, což zajistí pohon všech kol u všech nabízených variant.

EQS samozřejmě znamená, že třída S v čistě elektrické variantě dostupná nebude. S elektrifikací se však počítá, všechny verze nové S-Klasse budou minimálně mildhybridem, kvůli emisním normám. Vedle třílitrových šestiválců se samozřejmě počítá i se čtyřlitrovým osmiválcem. Dorazí též plug-in hybrid, s bateriemi umožňujícími údajně dojezd až 100 kilometrů v čistě elektrickém režimu.

Novinkou pak může být i to, že podle zákulisních zpráv už výchozí varianta třídy S nebude dostupná s dvěma délkami rozvoru. Mercedes-Benz E vyrostl v současné generaci na tolik, že „krátké“ esko začíná pozbývat smysl. A tak prý trojcípá hvězda nabídne minimálně 5,3 metru dlouhý sedan.

Úroveň poskytovaného luxusu se samozřejmě opět posune dále, byť v tomto směru zatím není jasné, co všechno od novinky čekat. Vedle vylepšení stávajících systémů ale jistě půjde také o něco nového. A komu by výchozí auto nestačilo, Mercedes mu nepochybně též nabídne luxusnější varianty Maybach a Pullman.

Související články

Témata
6. 1. 2019 18:19
Re: Tesla
Ine trhy ako europa niesu? Co Cina alebo USA? Tesla ma niekolko tisic objednavok na teslu3(neviem kolko ich ma na model S a X). Mercedes by si zrejme chcel odhryznut par zakaznikov z ich kolaca. Takze za mna to robia scasti aj kvoli Tesle ci sa ti to paci alebo nie. Je to nieco podobne ako X6 a jej derivaty GLE a Q8.
6. 1. 2019 18:14
Re: Tesla
Golf je nižší střední za mega. To se nedivím, že to nikdo nechce. U toho merglu bych si vsadil na určitý druh eko-snobismu. Něco podobného jako u Tesly.
Avatar - _Karel_
6. 1. 2019 14:28
Re: Tesla
Nežijeme každý někde jinde?
Ty máš pocit, že VW s E-Golfy trhají ruce? Nebo Nissanu s Leafem? Že ho nestíhá vyrábět? V celé Evropě se loni prodalo 16t Leafů. Fakt si myslíš, že z toho mají automobilky těžkou hlavu? Vážně nemám pocit, že evropští zákazníci zoufale pláčou po EV.
Nepsal jsem, že je dělají kvůli lásce k ekologii, ale aby se vešli do emisních limitů.
6. 1. 2019 10:17
Re: V zimě je v Mercedesu krásně teplo :
:yes:
6. 1. 2019 10:17
Re: Tesla
To by som netvrdil. Konkurenčný boj je mnohonásobne silnejšou zbraňou ako nejaká nezaujímavá ekológia, ktorá určite tiež má svoj vplyv, ale asi nie tak zásadný.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku