Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz začal stavět v Maďarsku, výroba příští třídy A zde začne v roce 2012

17. 10. 2009 • 23:33
2
2
Mercedes-Benz oficiálně zahájil stavbu své továrny v maďarském Kecskemétu. Položení základního kamene se zúčastnili maďarský premiér Gordon Bajnai a výkonný ředitel Mercedesu Rainer Schmückle. Závod bude od roku 2012 vyrábět kompaktní modely.

Investice v Maďarsku je součástí změny strategie Mercedesu v segmentu kompaktních aut. Nová továrna bude vyrábět nástupce třídy A a B, které budou mít s ohledem na snížení výrobních nákladů místo sendvičové konstrukce konvenční podvozkovou platformu. Celkem Mercedes nabídne pod třídou C hned čtyři modelové řady místo stávajících dvou, dvě z těchto novinek se budou vyrábět v Kecskemétu, další dvě v německém Rastattu.

Za přenesením výroby do Maďarska stojí záměr zlevnit výrobu a upevnit pozici Mercedesu v regionu v segmentu kompaktních aut, která se stanou v budoucnu klíčovými produkty z hlediska limitů na emise CO2. Výroba bude spuštěna v roce 2012.

Investice v hodnotě 800 milionů Euro byla spuštěna na základě dohody Mercedesu a maďarské vlády z loňského roku. Pozemky o rozloze 440 ha, které leží zhruba 90 km východně od Budapešti, byly zakoupeny letos v únoru, přípravné zemní práce probíhají od července. Položením základního kamene byla zahájena výstavba lakovny, příští rok se začne stavět karosárna a haly pro montážní linky.

Souběžně s budováním továrny v Kecskemétu bude také modernizován závod v Rastattu, kde se malé Mercedesy vyrábějí nyní.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
19. 10. 2009 12:16
Re: Kolin
Nelituj, v dnešní zvichřené době je Aygo-107-C1 jistotou.
19. 10. 2009 09:12
Kolin
Pokud me pamet neklame, tak puvodne se mela A-cka delat v prumylsove zone v Koline, misto nich tam nakonec prislo TPCA. Tak slava, konecne to Mercedesu docvaklo ... skoda ze pozde a skoda ze v Madarsku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud