Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes chce svými ostrými elektromobily konkurovat Porsche

Ondřej Mára Ondřej Mára 27. 10. 2020 • 18:14
51
1
Zobrazit náhledy (51)
Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-Benz Vision EQS Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan

Kromě elektrických SUV a sedanů má značka Mercedes-Benz v plánu vyrábět i sportovní elektromobily a plug-in hybridy, se kterými chce konkurovat především Porsche.

Elektrifikace je téma, které už v současnosti nemůže ignorovat žádná. Ostatně i Mercedes-Benz už představil své elektrické SUV EQC, hybridní supersport AMG One a potvrdil očekávaný příjezd několika novinek, včetně vlajkového elektromobilu EQS a modelů EQE ve verzích sedan nebo SUV.

O svých dalších plánech ovšem automobilka celkem dlouho mlčela, takže jsme neměli informace o připravovaných modelech ani vyvíjených platformách. S novými informacemi však nyní přišel web Automotive News, který odkazuje na rozhovor v německém měsíčníku Manager Magazin.

Olla Kallenius, šéf koncernu Daimler, v něm měl údajně naznačit, že se Mercedes chystá vstoupit do segmentu výkonných elektromobilů a hybridů, kde se chce postavit automobilce Porsche. Kromě toho však Mercedes bude muset čelit i Tesla, která s novým Modelem S Plaid nechce zůstat v segmentu výkonných elektromobilů pozadu.

Harald Wilhelm, člen představenstva a finanční ředitel Daimleru, pak měl v Bloomberg Television naznačit, že se od Mercedesu dočkáme zajímavých modelů. „Máme velmi komplexní produktové portfolio, včetně velmi atraktivních sportovních vozů, a sportovní vozy budou rovněž elektrické,“ cituje Wilhelma web Automotive News.

Ani jeden z představitelů Daimleru bohužel neprozradil nic konkrétního, z jejich vyjádření je ovšem patrné, že se ve vývojovém oddělení Mercedesu chystají velké věci. Jednou z nich by přitom měl být model označovaný jako Mercedes-AMG GT 73 PHEV, což by měla být plug-in hybridní odpověď na Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid.

AMG GT 73 PHEV by totiž podle všeho mělo být osazeno 4.0 litrovým twin-turbo vidlicovým osmiválcem, který v kombinaci s elektromotorem nabídne výkon přes 800 koní. Luxusní sedan by tak měl být opravdu rychlý, současně by však měl nabídnout i zajímavý čistě elektrický dojezd.

Dalším klíčovým modelem ve vývoji elektrifikovaných sportovních modelů s třícípou hvězdou ve znaku pak bude bezesporu Mercedes-AMG One, tedy hybridní supersport kombinující spalovací motor ze světa Formule 1 se čtyřmi elektromotory. Hvězdný projekt ale nabral nečekané zpoždění a je otázkou, kdy vlastně dorazí. Rozhodně by se ale mělo jednat o hodně zajímavý stroj.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud