Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes možná brzy oseká nabídku vlajkové lodi

Ondřej Mára
Diskuze (14)

Třída S, vlajková loď značky s třícípou hvězdou ve znaku, bude mít své místo nejspíš vždy jisté. Její dvoudveřová sportovnější provedení však mohou zmizet dříve, než jsme očekávali.

Třída S, vlajková loď automobilky Mercedes-Benz, by se měla již letos dočkat představení nové generace. U té už se prý nepočítá s variantou kupé ani kabriolet, podle dřívějších informací však měla tento nedostatek vykompenzovat prodloužená nabídka kupé a kabrioletu generace minulé. Jenže nyní přicházejí ze světa poněkud odlišné zprávy.

Na německém blogu Mercedes-Benz Passion se totiž objevila zatím nijak nepotvrzená informace, podle které by mohla automobilka zastavit výrobu obou výrazných dvoudveřových karosářských verzí třídy S do konce roku. Kabriolet i kupé tak možní zmizí výrazně dříve, než jsme očekávali.

Vlastně bychom ale neměli být moc překvapení. V rámci příprav na elektrickou a udržitelnou budoucnost se šetří u všech značek a o velkém škrtání v modelové nabídce automobilky Mercedes-Benz se šušká již dlouhou dobu. Poněkud extravagantní prémiové modely, jejichž prodeje nikdy nebyly zrovna závratné, se tak přímo nabízejí.

Oba modely se zatím dají objednat bez jakýchkoliv omezení, Mercedes-Benz Passion blog však očekává, že příjem objednávek by mohl být omezen či přímo zastaven již v květnu tohoto roku. Samotná výroby pak mohla být ukončena zhruba během srpna.

Zatím se jedná pouze o nepotvrzené spekulace a je docela možné, že ještě ani samotné vedení Mercedesu nemá úplně jasno, jaké modely nakonec z nabídky vypadnou. Proti kupé a kabrioletu třídy S však kromě stáří (navzdory faceliftu) stojí i připravovaný elektrický model EQS, který by měl zákazníkům nabídnout ještě výraznější pocit výjimečnosti.

Ondřej Mára
Diskuze (14)

Doporučujeme

Avatar - Dinar
1. 4. 2020 07:53
Re: kupé a kabrio
Roční prodeje jsou na třetině prodejů 8er, celosvětově.
Avatar - Dinar
1. 4. 2020 07:52
Re: kupé a kabrio
S-coupe je opravdu výskytem až raritní auto, osobně si myslím, že tím, jak dvě generace chybělo, jeho zákazníci zestárli už do věku neřidičů a nové se i kvůli nástupu jiných karos. variant lux. segmentu nějak nepodařilo vychovat.
Avatar - Dinar
1. 4. 2020 07:48
Re: kupé a kabrio
Jak výjimečný vůz? Vždyť je to esko, normální konfekce premiového výrobce, auto za tři miliony, jak vás čtu, mám dojem, že tu řešíte nějakou zondu nebo koenigsegg.

A že se jich neprodá bambilion? To bys měl poradit pánům od Mercedesu, že to vidí špatně, když s eskupé pro nízké prodeje končí.
Avatar - Blue Sun
31. 3. 2020 15:46
Re: kupé a kabrio
I takový vůz si na sebe musí aspoň trochu vydělat... Kvůli padesáti lidem ročně to dělat nebudou.
Avatar - Alf1k
31. 3. 2020 14:08
Re: kupé a kabrio
Já potkávám většinou spíš E-Coupe, ale taky málo a spíš v DE. V12 je něco neuvěřitelnýho, ale za 8 válec bych se taky nezlobil.. :yes: