Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes SL jako novodobé retro? Tento kousek byste na silnici nepřehlédli

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 6. 2021 • 18:12
39
1
Zobrazit náhledy (39)
Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-AMG SL Mercedes-AMG SL Mercedes-AMG SL Mercedes-AMG SL Mercedes-AMG SL Mercedes-AMG SL Mercedes-AMG SL

Představení nového Mercedesu SL se blíží. Ještě před jeho odhalením se můžeme podívat, jak by očekávanému autu slušel retro kabátek.

Nová generace Mercedesu SL se světu ještě neukázala, výrobce už ale prozradil nějaké zajímavé podrobnosti. Například architektura vozu bude zcela nová a její vývoj má na starosti divize Mercedes-AMG. Automobilka zároveň popřela spekulace, že nové SL využije základ aktuálního roadsteru AMG GT, prý půjde opravdu o zbrusu novou platformu, která s AMG GT nemá shodný byť jediný komponent.

Design automobilu zatím zůstává tajemstvím, ale tak nějak předpokládáme, že se ponese v duchu ostatních moderních mercedesů. Kolega a grafik Honza Lušovský vzal tentokrát svou tvorbu z opačného konce a zkusil vytvořit novodobý Mercedes SL inspirovaný generací W113, která se vyráběla v letech 1963 až 1971. Retro je dnes ostatně v módě, a když se tímto směrem vydává celá řada značek, proč by nemohl i Mercedes?

Pravda, takto divokou kreaci od stříbrných šípů asi očekávat nemůžeme. „Naše“ SL připomíná svého někdejšího předchůdce především delším zadním převisem a dveřmi posunutými vzad, stejně jako dvoumístnou koncepcí. Světlomety vpředu nechávají na dárce vzpomenout jen naznačením a jsou netradičně položeny vertikálně. Vzadu pak najdeme klasické svítilny. A pokud jste to náhodou nepoznali, coby dárce posloužil současný Mercedes třídy S Cabriolet.

video

Související články

Témata
8. 6. 2021 12:54
wv disek gate
Ta retro moderní skica je strašná strašlivina!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku