Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes vábí na koncept nového SUV. Představí jej za pár dní

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 4. 4. 2019 • 17:44
18
1
Zobrazit náhledy (18)
Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G Mercedes-Benz G

Stříbrné šípy se připravují na další nový model, jehož předobraz bude představen již tento měsíc na šanghajském autosalonu.

Automobilka Mercedes připravila v poslední době několik zajímavých novinek a ve stejném duchu hodlá pokračovat také v roce letošním. Jednou z chystaných novinek je malé SUV GLB, jehož koncept bude představen za dva týdny na autosalonu v čínské Šanghaji. Start produkce je naplánován na léto letošního roku a premiéra nového modelu se má odehrát na podzim ve Frankfurtu.

Na debut konceptu nás stříbrné šípy zatím vábí jednou fotografií kabiny, na které můžeme vidět pro moderní mercedesy tolik typické prvky – elektrické nastavování sedaček pomocí ovladačů ve dveřích, protáhlou obrazovku infotainmentu se dvěma displeji či kulaté výdechy topení.

Mercedes o současné situaci hovoří jako o největší modelové ofenzivě v historii. Není divu, vždyť do konce roku 2021 chce představit celkem 15 zcela nových, případně omlazených modelů, včetně užitkových vozů, elektrických SUV či hybridního hyperauta.

O sportovně-užitkové novince se hovořilo jako o „baby géčku“, ale poslední špionážní snímky naznačují, že auto s největší pravděpodobností dostane moderněji pojatý design exteriéru. Spíše než s malým géčkem tedy počítáme se vzhledem podobným modelu GLE, jen v kompaktnějším balení.

GLB bude posazeno na platformě MFA1, což je architektura tvořící základ také nové třídy A. Také proto dostane novinka podobné rozvržení kabiny a vzhled přístrojovky, jež bude vybavena nejmodernějším infotainmentem MBUX.

Jak už bylo řečeno, premiéra konceptu se odehraje na čínském autosalonu v Šanghaji, kde nebudeme chybět a podělíme se s vámi o bezprostřední dojmy. Byť jde stále jen o vizi, k sériovému modelu prý bude mít hodně blízko.

Související články

Témata
4. 4. 2019 22:10
SUV
Dufam, ze toto pseudoterenne SUV blaznovstvo uz coskoro skonci...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku