Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Může Suzuki Jimny vyhrát "přetahovanou" s Mercedesem-AMG G 63?

Martin Tolar Martin Tolar 3. 4. 2019 • 22:18
34
Zobrazit náhledy (34)
Suzuki Jimny Připojitelný pohon všech kol a případně i redukce se řadí napřímo páčkou mezi sedadly Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny24 Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny Suzuki Jimny

Kolik síly má malé Suzuki Jimny a kolik jich potřebujete k utáhnutí většího a výkonnějšího Mercedesu-AMG G 63?

Říct, že Suzuki Jimny bylo přijato kladně, úplně nevystihuje to, jaké nadšení nový model vzbudil. Nejvíce chvály sklízí za svůj vzhled, který je trochu retro. Hranaté tvary ale k malému off-roadu pasují skvěle. 

Vtipné je, že existují už i přestavbové kity, díky kterým může vaše Jimny vypadat jako Mercedes třídy G, který jste špatně vyprali a on se vám srazil. 

S ohledem na to je vtipné, že se někdo pokusil zjistit, kolik toho malé Jimny utáhne a jako závaží si vybral Mercedes-AMG G 63. Na videu si tak můžete oba teréňáky porovnat, určitě vám ale Jimny bude připadat roztomilejší. 

Napřed se k lanu přiváže jedno Jimny, ale takového soupeře Mercedes hladce porazí. Čtyřlitrový vidlicový osmiválec se dvěma turby produkuje 577 koní a 850 Nm, takže atmosférickou patnáctistovku Suzuki se 100 koňmi a 138 Nm přetáhne hravě.

Aby to autoři z magazínu CarWow udělali trochu víc fér, připojili druhé Jimny, ale na výsledku to nic nezměnilo. Až třetí Jimny překlopilo jazýček vah na stranu Japonců a tři malí nezbedové přetáhli německý Mercedes. Dohromady mají 300 koní a 414 Nm, což je pořád výrazně méně než Mercedes. Za jeho cenu si ale můžete koupit hned deset malých Suzuki.

Doporučujeme

Témata