Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi a PSA prý chtějí vyrábět elektromobily ve Španělsku

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 9. 2010 • 10:04
1
Japonská automobilka Mitsubishi Motors Corp. a její francouzský partner Peugeot plánují vyrábět ve Španělsku kompaktní elektrické vozy.

Výroba by měla začít v roce 2012 v současné španělské továrně Peugeotu a vozy budou směřovat na evropský trh. Informuje o tom včera japonský list Nikkei, neuvedl však zdroj.

Počáteční kapacita výroby bude pouze několik tisíc vozů ročně, má se však případně zvýšit až na 30.000 až 50.000 vozů. Auta mají být určená hlavně pro poštovní firmy, přepravní společnosti a vládní úřady a jejich cena by se po započtení vládních podpor mohla pohybovat pod 20.000 eur (přibližně 495.000,- Kč).

Japonská Mitsubishi však zprávu popřela. V prohlášení uvedla, že plány na společnou výrobu elektrických vozů s Peugeotem nemá.

Mitsubishi má širokou alianci s francouzskou skupinou PSA Peugeot Citroën, která zahrnuje i dohodu, že japonská automobilka bude dodávat elektrické vozy pro obě značky francouzské skupiny. Minulý týden španělská ministryně hospodářství Elena Salgadová uvedla, že Španělsko jedná s Mitsubishi o výstavbě továrny na výrobu elektrických baterií do automobilů ve městě Vigo, kde má PSA největší výrobní závod podle objemu produkce. Podle španělských médií by továrna v hodnotě 400 milionů eur měla vytvořit 1500 pracovních míst.

Podle Nikkei má výroba nových vozů být umístěna právě v továrně ve městě Vigo na severozápadě země. Využívat by měla vylepšenou techniku vyvinutou pro elektrické Mitsubishi i-MiEV, napsala agentura Reuters.

Doporučujeme

Témata
Avatar - pallas
22. 3. 2011 16:43
C15 Electrique
V elektrickej verzii sa seriovo vyrabal uz Citroen C15 Electrique pred 20 rokmi. Bola to sice len nejaka 500 kusova seria, ale neboli to len prototypy, ale realne auta.
Potom nasledovali Citroen AX elektro v 1995 (asi 300 kusov) a po nich niekolko tisic kusova seria Citroen Saxo/Peugeot 106. Niekolko z nich beha aj v Cechach a na Slovensku.