Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi ASX: Evropané dostanou také deriváty od PSA pod značkou Peugeot i Citroën

Ondřej Láník Ondřej Láník 29. 4. 2010 • 18:22
17
6
Zobrazit náhledy (17)
Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX Fotogalerie Mitsubishi ASX
Dva automobilové koncerny pokračují ve spolupráci při vývoji a výrobě SUV a crossoverů. Vyšší hatchback Mitsubishi ASX s možností pohonu všech kol se bude prodávat i pod značkou Peugeot a Citroën.

Společnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a PSA Peugeot Citroën oznámily, že začínají společně pracovat na vývoji kompaktního SUV. Prakticky by se mělo jednat o úpravy stávajícího crossoveru Mitsubishi ASX do podoby, která bude odpovídat stylingu vozů koncernu PSA, ale na definitivní soud je třeba ještě rok a půl vyčkat.

Zatímco ASX by mělo do Evropy dorazit již během několika následujících měsíců roku 2010, nové modely Peugeotu a Citroënu budou na evropský trh uvedeny na počátku roku 2012.

Vozy budou v nabídce s pohonem na všech čtyř nebo dvou předních kol. Předpokládaný objem výroby bude 50.000 vozů pro obě značky Peugeot a Citroën dohromady.

Skupina PSA Peugeot Citroën použije podle této dohody pro své modely vlastní dieselový motor 1,6 HDi FAP. Očekávané emise CO2 budou pro tento typ vozu velmi nízké, u verze 2WD je cílem 123 g CO2/km a spotřeba má být nižší než 4,7 l/100 km. Mitsubishi vkládá velké naděje do svého nového turbodieselu 1.8 DI-D MIVEC 16V (110 kW, 300 Nm).

Nové vozy mají rozšířit modelovou řadu značek PSA a přilákat nové zákazníky segmentu, který by měl do roku 2015 celosvětově vzrůst o téměř 60 %.

Společnosti Mitsubishi Motors umožní dohoda rozšířit výrobu této platformy a dosáhnout tak zvýšení zisku díky úsporám z rozsahu.

Jde o čtvrtou spolupráci mezi oběma partnery, které předcházela dohoda z roku 2005 o výrobě vozů SUV Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 a Citroën C-Crosser, výstavba společné továrny v Rusku, jenž byla nedávno slavnostně otevřena, a dohoda týkající se elektrických vozů Peugeot i0n a Citroën C-Zéro, které budou na evropský trh uvedeny trh na konci roku 2010 a které vycházejí z modelu Mitsubishi I MiEV.

Doporučujeme

Témata
Avatar - WinDiesel
1. 5. 2010 11:03
Re: Dufam ze to prerobia
To byl předprodejní kus. Někdy je lepší nechat auto zavřené (což se dělá poměrně často), než aby mušky, které jsou vidět v předsériových kusech, byly kritizovány lidmi, kteří neumí nic než kritizovat, a auto si stejně nekoupí...
Avatar - WinDiesel
1. 5. 2010 10:59
Re: Dufam ze to prerobia
No jo, zvuk zavíraných dveří, to je to co rozhodne....
Kupříkladu, Kaškaj má sedačky do poloviny mých zad, a jak se prodává !!! ASX je pěkné a je to jako Kaškaj spíš crossover než SUV, má před sebou dobrou budoucnost, pokud to nezabijí cenou. A motor 1,8 DI-D s variabilním zdvihem ventilů a v základu se systémem stop-start, o tom si zase ix35 a Sportage mohou nechat zdát...
30. 4. 2010 14:21
Re: Dufam ze to prerobia
tak s tim naprosto souhlasim. ac jsem od Mitsubishi necekal prehnane kvalitni interier, i tak jsem byl v Zeneve zklaman.
Avatar - pallas
30. 4. 2010 12:28
Re: Dufam ze to prerobia
mohol som to napisat presnejsie.
Mitsu ma sklamalo pristrojovkou, sedackami, plechovym zvukom zatvarania dveri, a celkovym spracovanim.
30. 4. 2010 11:29
Re: Dufam ze to prerobia
NO bude to asi tím, že tohle není konkurence pro Ix 35. Mitubishi je kratší, nižší, užší. Cena bude taky nižší.