Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi Colt jako sourozenec Renaultu Clio? Takto by mu to mohlo slušet

Jan Zajíc Jan Zajíc 13. 4. 2022 • 21:14
50
14
Zobrazit náhledy (50)
Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Mitsubishi Colt Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech Renault Clio E-Tech

Už příští rok dorazí na evropský trh zcela nový Mitsubishi Colt. Není žádným tajemstvím, že základy bude sdílet s malým Francouzem.

Nové Mitsubishi Colt, jehož uvedení na trh je naplánováno na podzim příštího roku, bude malým pětidveřovým hatchbackem a novým soupeřem pro Škodu Fabia a spol.. V rámci spolupráce aliance Renault-Nissan-Mitsubishi poslouží coby technický základ architektura Renaultu Clio, tedy platforma CMF-B.

Před časem automobilka vypustila do světa první upoutávku v podobě siluety naznačující zcela jinou příď. Pohled na boční partie zase jasně naznačuje, že dárcovským modelem se stane právě Clio. Naštěstí tady spolupráce nebude řešena jako v případě Toyoty Yaris a Mazdy 2, kde se měnily pouze odznáčky. Designéři Mitsubishi si s novinkou dají podstatně více práce.

Video se připravuje ...

Náš kolega a grafik Honza Lušovský se hned po odhalení siluety pustil do práce a vykreslil, jak by asi novinka mohla vypadat v sériové podobě. Na výsledek jeho snažení se můžete podívat výše. Zatímco příď je značně inspirována publikovaným obrázkem, vzadu dal prostor vlastní fantazii.

V Evropě se vozy s označením Colt nabízely od roku 2014 a poslední generace se na našem kontinentu prodalo na 400.000 exemplářů. V České republice jde s 2700 udanými kusy o třetí nejžádanější model japonské automobilky. Na podrobnosti včetně technických parametrů si musíme ještě nějaký čas počkat. Je však jisté, že nějaká forma elektrifikace se ani malému modelu nevyhne.

Související články

Témata
16. 4. 2022 11:05
Re: Proč by si měl zákazník kupovat originální Clio...
Diesel sa predáva vo verzii Business teda N1 .Ako súkromná osoba len E-Berlingo . To isté platí o Peugeote,Fiate a Opely už niekolko mesiacov .
15. 4. 2022 22:44
Re: Proč by si měl zákazník kupovat originální Clio...
Stačí zájsť do Toyoty, alebo ísť na stránku. . Malé ProAce City Verso 250 000km a väčšie ProAce Verso milion km.
15. 4. 2022 21:02
Re: Proč by si měl zákazník kupovat originální Clio...
Záruka na milión kilometrov? To chcem! Len neviem, či ich za 5 rokov dokážem najazdiť... :-[] :-[] :-[]
15. 4. 2022 21:01
Re: Proč by si měl zákazník kupovat originální Clio...
V Berlingu sa turbodiesel predáva!
15. 4. 2022 18:39
Re: Proč by si měl zákazník kupovat originální Clio...
Tak to nebol práve štastný výber príkladu .Pretože ,Toyota dáva záruku 5 rokov ,alebo 1 000 000 km . Ponúkajú diesel . Kvalita servisu je lepšia .
Články odjinud