Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi připomíná svou slavnou historii v motorsportu. Podívejte se na dobová videa

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Japonská automobilka Mitsubishi kdysi patřila k největším jménům v motorsportu. Připomeňte si tuto dobu prostřednictvím dobových záběrů.

Mitsubishi do světa motorsportu oficiálně vstoupilo v roce 1962, a to rovnou se svým prvním poválečným osobním vozem, kterým bylo Mitsubishi 500 Super DeLuxe, malý sedan s motorem vzadu. Japonská automobilka se postupně začala věnovat několika disciplínám a dosáhla - především díky sportovní divizi Ralliart - velkých úspěchů, například na Dakaru nebo WRC. 

Video se připravuje ...

Na Rallye Dakar si Mitsubishi připsalo dokonce rekordních 12 triumfů, druhý Peugeot jich má zatím 7. A v souvislosti s Mistrovstvím světa v rallye stačí jistě připomenout Lancer a legendárního Tommi Mäkinena, čtyřnásobného světového šampiona. Všechny tituly získal za volantem Mitsubishi Lancer Evolution.

Video se připravuje ...

Nejen tyto úspěchy, ale i jiné zajímavé okamžiky nyní Mitsubishi připomíná prostřednictvím několika videí, která zveřejnilo na svém YouTube kanálu. Všechna jsou krátká, atraktivním způsobem však mapují 40 let značky v motorsportu. Nejstarší záběry zachycují model Colt v roce 1967, nejnovější pak Dakar 2007.

Sportovní a závodní divize Ralliart ukončila činnost v březnu 2010 a automobilka motorsport opustila. Před dvěma lety však oznámila návrat oddělení Ralliart a loni se vrátila k závodění, když do podniku Asia Cross Country Rally 2022 nasadila pick-up L200. Pod značkou Ralliart také Mitsubishi nabízí sportovní doplňky a příslušenství pro svoje sériové modely.

Video se připravuje ...

Ale zpět do historie... Pokud si chcete připomenout slavnou soutěžní minulost automobilky Mitsubishi, všechna videa najdete zde.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme