Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi XR-PHEV míří především do města

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 11. 2013 • 22:24
18
4
Zobrazit náhledy (18)
Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer Mitsubishi Lancer
Na letošním 43. ročník listopadového autosalonu v Tokiu jsou hlavními hvězdami automobilky Mitsubishi tři nové koncepty. Jedním z nich je kompaktní crossover XR-PHEV.

Trojice konceptů pojmenovaných AR, GC-PHEV a XR-PHEV přináší nový styl designu japonské značky a naznačuje směr, jakým se bude ubírat vývoj a výroba Mitsubishi v blízké budoucnosti.

Mitsubishi XR-PHEV s karoserií dlouhou 4370 mm, širokou 1870 mm a vysokou 1570 mm má představovat novou generaci kompaktního crossoveru s dynamickým exteriérem, naznačujícím jaký směrem se má vydat vzhled příští generace modelu ASX.

V přídi tohoto konceptu je uložen přeplňovaný zážehový tříválec o objemu 1,1 litru s přímým vstřikováním paliva a variabilním časováním sacích ventilů MIVEC, disponující výkonem 100 kW. Benzinový motor je spojen s elektromotorem a maximální výkon hybridního pohonného systému, roztáčejícího pouze přední kola, je 120 kW.

Potřebnou energii dodávají elektromotoru baterie s kapacitou 14 kWh, které jsou uložené pod podlahou interiéru a lze je dobíjet i ze sítě. Při jízdě čistě na elektřinu má XR-PHEV dojezd okolo 85 km/h a v kombinovaném provozu má být jeho spotřeba paliva 3,6 litru benzinu na 100 km.

Vedle atraktivního designu a hybridního pohonného systému nabízí XR-PHEV rovněž novou generaci bezpečnostních systémů. Jedním z nich je sledování okolí a rozpoznávaní chodců.

Témata
Avatar - Ada je zase tady
24. 11. 2013 23:06
Re: Škoda že je to jenom koncept.
Byl to takový test inteligence. Zvítězil jsi >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - kaa
24. 11. 2013 11:45
Škoda že je to jenom koncept.
Za tohle auto bych byl ochotný utratit svý prachy. >:D
Avatar - 3_diamanty
24. 11. 2013 11:05
Re: výhled
rozhodne nejake male auto bude lepsia volba do mesta ako tato 4,4metrova obluda a okrem toho vyzera byt aj dost siroka, neviem is predstavit s tym parkovat v stiesnenych parkoviskach velkomesta kde je niekedy problem vojst aj s fabiou