Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsuoka představuje další podivnost. Buddy je Toyota RAV4 s tváří amerického SUV z 90. let

Jan Zajíc Jan Zajíc 30. 10. 2020 • 19:31
24
Zobrazit náhledy (24)
Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy

Japonskou automobilku Mitsuoka asi znáte. „Proslavila“ se podivně vyhlížejícími přestavbami běžných vozů, z nichž většinou dělá kousky s retro designem inspirovaným zejména 50. a 60. léty. Znáte to – kulatá světla, velké mříže chladiče a podobně.

Tentokrát ale Mitsuoka přichází s něčím jiným, s něčím novým. Ale nebojte, podivnost zůstává.

Japonská firma si aktuálně vzala do parády Toyotu RAV4, z níž dělá auto, které připomíná americká SUV z 90. let. Jmenuje se Buddy, což se dá přeložit jako "kámoš".

O výsledný dojem se starají především pozměněné přední a zadní partie, vše pak mohou dokonale podtrhnout retro kola s pneumatikami, které zdobí bílé nápisy na bočnicích.

Zvlášť příď působí skutečně působivě, "ravka" dostala bohatě chromovanou hranatou masku chladiče a dělené světlomety. Zepředu tak Buddy připomíná devadesátková esúvéčka od Chevroletu.

Záď pak zaujme vertikálními světlomety a přepracovaným víkem zavazadlového prostoru, který doplňuje plocha s velkým nápisem Mitsuoka. Vtipným detailem jsou chromované nárazníky, nebo lépe řečeno chromavané kryty původních nárazníků.

Pohled do kabiny nám zatím výrobce nenabídl, ale nedivili bychom se, kdyby se nějaké úpravy objevily i tam.

A zatím neznáme ani cenu. Mitsuoka by ji měla oznámit na konci listopadu, kdy na novinku začne přijímat rezervace.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud