Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mladík vrazil desetitisíce do snížení podvozku. Teď se nedostane přes zpomalovací prahy

Jan Zajíc Jan Zajíc 25. 4. 2019 • 20:47
2
2

Snižování podvozku patří mezi oblíbené úpravy aut. K fanouškům této modifikace patří i jistý Christopher Fitzgibbon, který kvůli své zálibě ale musí trpět.

Třiadvacetiletý řidič si u svého Volkswagenu Passat nechal snížit podvozek, stálo ho to prý v přepočtu 90 tisíc korun. Tento zásah způsobil, že podvozek je asi 10 centimetrů nad zemí.

Jenže v Galbally, obci vzdálené asi 5 kilometrů od jeho bydliště, nedávno nainstalovali zpomalovací prahy, které jsou vysoké 15 centimetrů. A Fitzgibbon se přes ně prý nedostane - anebo dostane, ale pak si poškodí auto. Což se mu už údajně povedlo, oprava ho potom vyšla na zhruba 60 tisíc korun.

Proto od vedení obce žádá náhradu škody. "Kvůli zpomalovacím prahům se nedostanu skrz obec a je úplně jedno, jak rychle jedu, bez poškození vozu to nejde," říká.

A protože Gallbally leží na silnici, po níž Fitzgibbon dojížděl denně do práce, nepřekonatelné zpomalovací prahy způsobily, že teď musí do zaměstnání jezdit objížďkou, která je výrazně delší. Měsíčně prý mladý řidič musí ujet 966 kilometrů navíc ve srovnání s dobou, kdy prahy v obci nebyly.

Kromě toho se nedostane třeba na poštu či do obchodů. Gallbally je pro něj prostě nepřístupné. A vedení obce prý jeho námitky nebere vážně. Na úřadě, kde si byl stěžovat a požadoval náhradu škod na svém voze, dokonce údajně čelil výsměchu a úrážkám.

Nikam zatím nevede ani písemná korespondence. Obec totiž prostřednictvím právníků veškeré námitky odmítá, stejně jako možnost, že prahy odstraní.

Související články

Témata
26. 4. 2019 15:18
Tuninky
Viděl někdy řidič tohodle "sníženýho" passáta a především autor tohodle bezcennýho odstavce snížený auto? Dát takovou raketu za static na pásovce a zůstat 10 čísel nad zemí, to bych snad nechal na dvoře 😂. A ještě brečet že mám na staticu domrvenej spodek, no to potěš 🤦‍♂️. Mimochodem s 10 číslama se daj přejížtět snad i rodinný domky 😂🙏
26. 4. 2019 12:38
😁😁😁😁😁
To je zase článek😁Jestli je 10cm veliké snížení, tak já mám asi už metro😁To musí být zase člověk, 90k za úpravu, to bych chtěl vidět, ale když vidím, že je majitel schopný si o tom nechat udělat článek, tak se ničemu asi už ani nedivím😂😂😂😂Ale jako pobavení dobrý🙈

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku