Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Modernizovaný Mercedes-Benz SL je tady, podobá se AMG GT

Jan Mička Jan Mička 13. 11. 2015 • 00:37
35
22
Zobrazit náhledy (35)
Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL Mercedes-Benz SL
Po nedávném zveřejnění první fotografie modernizovaného Mercedesu SL máme konečně k dispozici pořádnou galerii. Vůz se designově přiblížil brutálnímu AMG GT.

Šestá generace Mercedesu SL (R231) se poprvé představila na autosalonu v Detroitu roku 2012 a na blížící se výstavě v Los Angeles bude k vidění modernizované provedení. Zatímco zatím potkáváme na silnicích luxusní roadster podobného designu jako má supersport SLS AMG, s faceliftem lehce obrátí a přihlásí se spíše k novému AMG GT. Na prvních fotografiích můžete vidět nejen standardní provedení, ale také AMG 63 a AMG 65.

Na základních proporcích karoserie nebylo co měnit, jednotlivé díly se ale zakulatily. Masku chladiče standardní verze stále zdobí jediná vodorovná lamela s obrovskou hvězdou uprostřed, včelí plástev ale po vzoru dalších modelů nahrazuje struktura připomínající diamanty. Diody ve spodní části nárazníku už také nehledejte – uvolnily místo pořádným otvorům pro nasávání čerstvého vzduchu k brzdám.

Spodní část středové konzole s charakteristickým panelem autorádia zůstala zachována a do propadliště dějin naštěstí nezapadnul ani zabudovaný displej multimediálního systému (plovoucí tablet může vadit ve výhledu ven). Všechno je pouze o něco hezčí a dotaženější, včetně voliče automatické převodovky, otočného ovladače pro nastavení jízdních režimů (pro AMG), a tlačítek pro změnu charakteru podvozku a ovládání stabilizace.

Tiskovou zprávu s oficiálními technickými údaji byste v době vydání článku hledali na stránkách Daimleru marně, prozatím se tedy musíme spokojit s dosavadními informacemi. Zachován by měl být stávající šestiválec SL400 a osmiválec SL500, sedmistupňovou převodovku by ale mohla nahradit nová devítistupňová skříň 9G-Tronic. Otazník se ale vznáší nad SL 63 AMG – zvěsti totiž hovoří o nahrazení osmiválce o objemu 5,5 litru čtyřlitrovým osmiválcem z AMG GT. Hovoří se také o systému Active Body Control, který redukuje náklony karoserie v zatáčkách. Více budeme vědět v nadcházejících dnech.

Témata
14. 11. 2015 15:01
Re: Neúspěch generace
Co jsem slyšel, tak si to šéfdesignér za SL schytal, přijetí prý nenaplnilo očekávání vedení. Ale nevím, nakolik jsou to jen drby.
14. 11. 2015 14:59
Re: Dospěl
ABC měla i předchozí generace. A samozřejmě ho mělo i před faceliftem.
14. 11. 2015 14:56
Re: Dospěl
Mne třeba hned v úvodu praštil do očí ten ohromný (a falešný) výdech za kolem. Co se týče masky a světlometů, možná posun k lepšímu, ale jinde už to tak jasně nevidím. Budu si ho muset prohlédnout naživo.
Avatar - CHerokee
14. 11. 2015 11:16
Re: Neúspěch generace
Každý podle svého, hlavně když je výběr. O F-Typu jsme smýšlel podobně, dokud jsem neměl tu čest na půl dne s F-Type R AWD. Zklamal mě interiérem i jízdníma vlastnostma. Zvukově a designem jinak fantastický.
Avatar - Pekelná Micinka
14. 11. 2015 01:03
Re: Neúspěch generace
Ano, ale současných SL v Praze prostě moc nepotkáš, z čehož odvozuji, že v ČR se jim nijak zvlášť nedaří. O tom jsem psal. O Evropě nepochybuji, těší mě čísla Jaguaru a i za zlepšení prodejů 911 jsem rád. Jsem zvědavý, co nová Z4, pokud bude. Malý bavor mi vždy imponoval více, než SLK, to na mě vždy působilo jako takové autíčko pro Kena.
Pro mě je jasná volba F-Type, ten zvuk je parádní a z těch cenově dostupnějších kabrioletů pak Z4. Nový Boxster ale taky vypadá dost dobře.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud