Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

MV Agusta připravila exkluzivní Dragster 800 RR pro TheArsenale a na fotbal rovnou zapomeňte

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

MV Agusta patří k výrobcům, kteří umí proměnit své výjimečné produkty v ještě výjimečnější zboží. Důkazem může být limitované edice modelu Dragster 800 RR pro TheArsenale.

Motocyklovou značku MV Agusta nejspíš není potřeba příliš představovat, ale projekt TheArsenale, jehož jméno může někomu až příliš silně připomínat jeden slavný fotbalový klub, si musí svou proslulost teprve vybudovat, ale to nejspíš nebude příliš dlouho trvat.

TheArsenale totiž představuje prodejní online platformu se sídlem vedení v Hong Kongu, kanceláří v Paříží a showroomy v Macau a Miami. Nabídka se soustředí na exkluzivní zboží od knih přes módní doplňky, hodinky, hračky a sportovní potřeby až po motocykly, automobily, letadla, lodě a ponorky.

V případě automobilů jsou v nabídce TheArsenale klasické i závodní vozy nebo nové modely značek Equus, Rezvani a dalších, zatímco nabídka motocyklů se soustředí především na přestavby z dílen uznávaných stavitelů a nově i na výsledky spolupráce se značkou MV Agusta.  

Prvním společným projektem italského výrobce jednostopých klenotů a TheArsenale se stala exkluzivní limitovaná edice modelu Dragster 800 RR. Ta se pyšní především specifickým barevným provedením, kombinujícím černý základ s řadou oranžových prvků.

Exkluzivitu ovšem nezajišťují pouze barvy a zařazení do nabídky TheArsenale, ale stojí za ní i řada na míru pro tento model připravených komponentů, z nichž lze vyzdvihnout například nově navržená stavitelná řídítka či části kapot z uhlíkových vláken.

Po technické stránce však tato limitovaná edice zůstává věrná svému základů, což znamená, že motocykl se suchou hmotností 168 km/h žene vpřed řadový tříválec o objemu 798 kubických centimetrů a výkonu 103 kW (140 k) při 12.300 otáčkách za minutu. MV Agusta Dragster 800 RR pro TheArsenale tak může uhánět rychlostí až 244 km/h. Cena tohoto výjimečného modelu zveřejněna není a je k dispozici na dotaz vážných zájemců.  

Zdroj: MV AGUSTA Motor S.p.A

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Doporučujeme