Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na český trh vstoupí nová značka. Pochopitelně je z Číny

ČTK
Diskuze (10)

Jedna z největších čínských automobilek Geely vstoupí na začátku příštího roku na trh v České republice, v Maďarsku a na Slovensku. Vozy bude nabízet prostřednictvím firmy Grand Automotive Central Europe. 

Prvním prodávaným typem by měl být elektromobil Geometry C. Firma to  oznámila v tiskové zprávě. Již minulý rok přitom oznámila vstup na český trh další velká čínská značka Dongfeng, která prostřednictvím společnosti Bidli začala nabízet rovněž elektromobily.

Video se připravuje ...

"Vzhledem k tomu, že značka Geely poprvé vstupuje na trh Evropské unie, představuje toto partnerství se společností Grand Automotive Central Europe významný krok vpřed pro globalizační ambice společnosti Geely," uvedl výkonný viceprezident automobilky Geely Cook Süe.

Do skupiny Geely patří i automobilové značky Volvo, Polestar nebo Lotus. Firma podle svého sdělení ročně vyrábí okolo deseti milionů aut a celosvětové zaměstnává 120.000 lidí. "Po dlouhých jednáních jsme se dohodli se společností Geely Auto International Corporation na všech bodech distribuční smlouvy pro tři země, takže od nynějška začneme společně budovat značku Geely ve střední a východní Evropě," uvedl generální ředitel Grand Automotive Viktor Molnár.

Hlavním úkolem Grand Automotive nyní podle Molnára bude vybudovat síť prodejců a poprodejních služeb. Firma již do střední Evropy dováží vozy japonské značky Nissan a v regionu spolupracuje s 61 dealery.

Geely Geometry C je elektrické SUV. Základem je podle dostupných informací baterie o kapacitě 70 kWh, vybavená aktivním řízením teploty, která umožňuje dojezd 460 kilometrů na jedno nabití. Elektromotor pohánějící přední kola má maximální točivý moment 310 Nm a z nuly na sto zrychlí za 7,7 vteřiny.

Vývoz čínských aut se v září meziročně zvýšil o 73,9 procenta. Jednou šestinou se na tom podílely elektromobily. Čínské automobilky zvyšují prodej elektromobilů v zahraničí, zvláště v jihovýchodní Asii a Evropě. Plány na uvedení nových modelů na evropský trh nedávno oznámily například také firmy BYD a Nio.

ČTK
Diskuze (10)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
9. 11. 2022 11:27
čína brzy ovládne evropský trh
a koupí zkrachovalé EU automobilky, připravte se, bude to brzy

Nucená Elektromobilita uspíší toto čínské tažení o 20-35 let dopředu.....nebot čínské značky jsou u EV pleček 15-70x konkurenceschopnější jak u spalováků.

Začnetě se učit čínsky!!!!
9. 11. 2022 10:01
Každý, kdo si v Evropě koupí...
...nějakou čínskou popelnici, je hnusný zrádce!
9. 11. 2022 10:00
Re: Pochopitelně je z Číny?
Jo jo, "bájný" Foxconn už tady dlouho nebyl! :-[] :-[] :-[]
9. 11. 2022 07:04
Re: Za chvíli každý den
Opravdu si myslis, ze slozity problem ma jednoduche reseni?

Dalsi vec je, ze branit se moderni technologii clem neni dobre.
8. 11. 2022 22:11
Re: Pochopitelně je z Číny?
U té SA je to vcelku zajímavé. Společný podnik Foxconnu společně s PIF přímo s SA. A pro začátek chtějí spolupracovat s BMW. Ale co mě zaujalo - PIF vlastní 60% podíl Lucidu.