Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínské Geely představuje lifestylovou značku Radar, prvním modelem je pick-up RD6

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Cílovou skupinou má být nové generace globálních spotřebitelů, kteří požadují udržitelná auta, která s nimi udrží krok i během dobrodružství v přírodě.

Čínská společnost Geely, pod kterou spadají i značky jako například Lotus, Volvo, Polestar nebo Benelli, dnes představila novou nezávislou značku Radar, která by se měla soustředit na čistě elektrická vozidla podporující venkovní životní styl. Prvním modelem v její nabídce se pak stal vcelku elegantní pick-up s označením RD6.

Podle automobilky je její cílovou skupinou „nová generace globálních zákazníků, kteří požadují auta tak udržitelná, jako jsou jejich výlety do přírody.“ Po uplynulých letech v éře covidu totiž po celém světě výrazně vzrostla popularita kempování, turistiky a dalších venkovních aktivit – a Čína není výjimkou.

Mnohé společnosti se tak začaly více soustředit na vývoj nových produktů, které uspokojí poptávku zákazníků toužících po dobrodružství. Kromě toho se však v Číně rovněž očekává vzestup poptávky po elektrických pick-upech, k čemuž by mohly přispět i údajně chystané zákazy používání starších strojů v městské zástavbě.

Vraťme se ale k vozu Radar RD6, pod jehož designem je podepsán ostřílený Peter Horbury, který v minulosti dohlížel také na design jiných značek v rámci společnosti Geely, včetně Lynk & Co a Lotus.

Jednoduchá příď zaujme černou maskou, na kterou po stranách navazují stylové světlomety. Kombinace LED denního svícení a chromovaných prvků přitom vytváří iluzi propojených světlometů. Stylově nicméně vypadá i spodní část předního nárazníku s výraznými nasávacími otvory a jen decentním oplastováním.

Při pohledu z profilu opět vidíme jen decentní oplastování, pohledy ale mohou upoutat výrazné prolisy nad podběhy. Kabina bude pouze čtyřdveřová, korba pak nabídne spíše kompaktnější rozměry. V jejích útrobách ale nechybí nabíjecí porty, zatímco její víko zdobí svítící pruh, propojující zadní svítilny. Další úložný prostor pak automobilky ukryla vpředu pod kapotu.

Základem nového elektrického pick-upu je platforma SEA, která je základem hned několika modelů různých značek skupiny Geely. Parametry modelu Radar RD6 sice zatím neznáme, pick-up by však měl být dostupný jak s jedním, tak s dvěma elektromotory. Lokální média pak hovoří o výkonu v rozmezí cca 200 až 400 koní, zatímco dojezd by mohl dosahovat až 600 km.

Pick-up RD6 je tedy prvním modelem v nabídce, rozhodně však nebude posledním. Automobilka totiž počítá také s SUV, kromě toho se ale mluví ještě o čtyřkolkách a dalších „lifestylových“ produktech. Všechny vozy by měly být postaveny na platformě SEA a využívat by měly známou techniku i technologie z dílny Geely.

Vedle značky Radar nicméně Geely představilo i její pod-značku Radar Weekends, která spolupracuje s výrobcem kempinkového vybavení NatureHike a nabídne pestrou paletu outdoor příslušenství. Na fotkách tak můžeme vidět například přenosnou lednici, bluetooth reproduktor, kempinkové židle, stůl nebo stan značky Radar Weekends. Ta by navíc měla spolupracovat s National Geographic China na ochraně přírody.

Značka Radar má své vývojové zařízení v Chang-čou a výroba vozu bude probíhat v městské prefektuře C'-po. Kompletní představení vozu, včetně všech parametrů, by mělo proběhnout devátého září. První dodávky se pak očekávají ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. 

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme