Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je luxusní limuzína Donalda Trumpa. Po třiceti letech stojí pakatel

Jan Mička Jan Mička 18. 2. 2017 • 00:15
11
7
Zobrazit náhledy (11)
Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac
Mělo jich vzniknout padesát, ale nakonec spatřily světlo světa pouze dvě. Řeč je o unikátních limuzínách Cadillac Trump, z nichž jedna je nyní na prodej.

Donald Trump je známý svou vášní pro luxusní i sportovní automobily. Krátce po jeho zvolení americkým prezidentem jsme vydali článek mapující vozy, které vlastnil, a jde o jednu perlu vedle druhé. Jmenujme například Lamborghini Diablo VT Roadster, které bylo v září 2015 vydraženo za 460.000 dolarů, Mercedes-Benz SLR McLaren, Rolls-Royce Phantom nebo Hondu NSX, kterou v roce 1991 pořídil jeho tehdejší přítelkyni Marple Maples. Dobrý vkus!

Současný americký prezident však vozy nejenom vlastnil, on je i navrhoval, a rozhodně nemířil nikam do průměru. V osmdesátých letech se domluvil s automobilkou Cadillac na výrobě limuzín Trump Executive Series a Trump Golden Series, které měly představovat nejluxusnější automobily této kategorie na světě. Původně mělo vzniknout celkem padesát vozů, které měl Trump odkoupit a používat pro účely svého podnikání, zakázku se ale nepodařilo zrealizovat a nakonec zůstalo pouze u zmíněných dvou. Jeden zůstal v Trumpově rodině, druhý později zamířil do Evropy.

Prodávaný vůz vzniknul v roce 1988, o tři roky později však dorazil do Velké Británie, ze které se už nedostal. Pod kapotou pracuje pětilitrový motor, má najeto 45.000 mil, a podle serveru exchangeandmart.co.uk, na kterém je vůz aktuálně nabízen za cenu 50.000 liber (asi 1,6 milionu korun), měl dosud pět vlastníků. To je za necelých třicet let života docela dost, spoustě zájemců to ale bude jedno.

Stav interiéru odpovídá stáří a proběhu limuzíny, a přestože vám to tak už dnes nemusí připadat, na tehdejší dobu šlo o něco neuvěřitelně luxusního. Ve výbavě byla například televize, minibar, video, fax, telefon… no zkrátka všechno, co může člověk Trumpova formátu potřebovat. Otázkou zůstává, jak velká část vybavení je ještě stále funkční.

Spolupráce s Trumpem mohla být pro automobilku Cadillac slušná reklama, celý projekt měl ale ztroskotat právě kvůli současnému prezidentovi USA. Ten prý ve skutečnosti zaplatil pouze jediný exemplář, který věnovat svému otci, navíc složil běžnou prodejní cenu, byť šlo o světový unikát. Chcete-li jezdit jako Donald Trump, neměli byste moc dlouho otálet!

Související články

Témata
18. 2. 2017 23:38
Re: Dobrá koupě
Važne o autach vela vieš :-!
Avatar - Barrichello
18. 2. 2017 18:22
Re: Dobrá koupě
Hlavně víc reprezentativní :-) ;-)
Avatar - Barrichello
18. 2. 2017 18:21
Re: Len aby...
Jojo, už mi stojí doma na zahradě, to nevíš? >:D
Avatar - Beefcake
18. 2. 2017 14:52
Re: Len aby...
To auto kupi Barichello a isto ho neda zosrotovat.
Avatar - pumpkin
18. 2. 2017 13:07
Len aby...
...to nekúpil dáky magor a nedal zošrotovať.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku