Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je zajímavý Rapid kabrio. Jeho vznik zahaluje tajemství

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 1. 2023 • 03:32
21
3
Zobrazit náhledy (21)
Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio Škoda Rapid Cabrio

Škody Rapid, ty s motorem vzadu, přestavěné na kabriolet se v české inzerci objevují vcelku pravidelně. Dnes vám ale ukážeme jeden exemplář na prodej, který je jiný.

Nejčastěji v tuzemsku můžeme narazit na otevřené Rapidy z Velké Británie, občas se v inzerci vyskytnou kusy z Německa nebo Rakouska.

Kousek, který nás nyní zaujal, ale pochází ze Švédska. Jde o kabriolet odvozený od Rapidu 130, takže se o jeho pohon stará třináctistovka o výkonu 43 kW spojená s pětistupňovou manuální převodovkou. Najeto má něco okolo 70 tisíc kilometrů.

Video se připravuje ...

Ale dál už je to s informacemi horší. Auto je totiž bez dokladů i jakékoli další dokumentace, takže jeho historie je částečně zahalena tajemstvím. Prodejce předpokládá, že jde o exemplář z roku 1986, a ví, že přestavba na kabriolet byla uskutečněna ve Švédsku.

Kdo si úpravu vymyslel a kdo a kdy ji zrealizoval, tak není jasné. Mohl to být nějaký prodejce škodovek, v "podezření" je však i garážová přestavba nějakého nadšence. Je tedy dokonce možné, že jde o otevřený Rapid existující v jediném kusu.

Prodejce se však nevzdává a snaží se o autě zjistit co nejvíc z historie. Má například informaci, že se vůz kdysi objevil v nějakém švédském nebo norském časopise.

Kabriolet je zajímavý také řešením střechy, kterou tvoří dva samostatné díly. Jeden se nachází nad předními sedadly a je odnímatelný, takže po jeho sundání vznikne něco jako targa. Zvláštní navíc je, že se v tomto dílu nachází střešní okno.

Druhá část střechy, která je napevno upevněna ze karoserii v místě za zadními sedadly, je větší. A skládá se směrem dozadu, za sedačkami se pro ni nachází prostor.

A stav? Podle prodejce slušný, i když nějakou práci si Rapid vyžádá, například trochu klempířiny, pozornost bude potřebovat i technika. Cena je na dohodě, současný majitel si ale představuje částku pohybující se minimálně okolo 300 tisíc korun.

Doporučujeme

Témata
15. 1. 2023 21:54
Kus nezaujímavého šrotu.
Nič viac. Ešte by to mohli pochopiť u ACZ a nezasierať webový priestor takýmto odpadom.
14. 1. 2023 21:50
Výfuk
Ten výfuk, to je peklo. :-)
Avatar - Stejsn
14. 1. 2023 20:32
Tohle
podle mě nejde přihlásit ani na Véčka.