Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nadcházející víkend má být pro řidiče nejnáročnější. Co všechno nás čeká?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 8. 2019
16
Zobrazit náhledy (16)
Chorvatsko Vrsar Chorvatsko Vrsar Hum Vrsar Vrsar Poreč Pula Chorvatsko Chorvatsko

Nejnáročnější prázdninový víkend na silnicích nás podle materiálů organizace BESIP čeká ve dnech 3. a 4. srpna letošního roku. Končí prázdniny v řadě německých spolkových zemí a do toho se přidávají dvě velké sportovní události v Maďarsku a v České republice.

Nejhorší víkend letošních letních prázdnin na silnících se má odehrávat ve dnech 3. a 4. srpna. Končí totiž prázdniny v Berlíně a Braniborsku a svůj poslední prázdninový týden má i řada dalších německých spolkových zemí. Druhá vlna turistů zase naopak vyráží například z Bavorska.

Na brněnském autodromu se o víkendu jede Velká cena MotoGP, a proto se očekávají velké komplikace na modernizované dálnici D1 a v okolí Brna.

Praha bude ochromena víkendovou uzavírkou Lanového mostu na Jižní spojce. K tomu jsou uzavřeny podjezdy ze Zahradního města na Strašnice a Skalku a ze Záběhlic do Strašnic. V celém okolí se dají očekávat kolony. Komplikovaný bude i výjezd z Prahy po dálnici D1, kde probíhá oprava mezi 2. a 11. km.

Na maďarském závodním okruhu Hungaroring se o víkendu jede Velká cena Formule 1 a míří sem několik desítek tisíc fanoušků z celé Evropy. Komplikace očekávejte hlavně na blízké dálnici M3 u Budapešti a dálnici M1 vedoucí z Vídně na Budapešť. Řidičům se doporučuje zakoupit elektronickou dálniční známu přes webovou stránku, jelikož se na hranicích kvůli nákupu budou tvořit dlouhé fronty.

V rakouském městě St. Pölten se v sobotu 3. srpna koná 34. ročník srazu veteránů a očekává se příjezd více než 600 vystavovatelů a přes 20 tisíc návštěvníků. Dopravní komplikace jsou očekávány na blízké dálnici A1 vedoucí z Lince do Vídně.

V Chorvatsku je na dálnici A1 ve směru ze Záhřebu na Split, Makarskou a Dubrovník poškozená vozovka na dvou místech. Prvním místem je 142. km u města Otočac, kde je rychlost snížena na 60 km/h a druhé je mezi tunely Krpani a Sveti Rok a tam je rychlost omezena na 100 km/h.

Sjezd na Zadar 2 (jih, letiště) bude kvůli stavebním pracím uzavírán v neděli 4. srpna od 21:00 do 21:15 hodin a od pondělí 5. srpna do čtvrtka 8. srpna od 20:00 do 20:15 hodin.

Stavební práce zpomalují provoz v Itálii na cestě z Udine do Benátek nebo Bibione. V Itálii se totiž do roku 2021 modernizuje dálnice A4 mezi městy Palmanova a Portogruaro a v tomto důsledku dochází k přetížení v obou směrech.

Podrobné informace o dopravních omezeních na hlavních trasách směrem na Jadran naleznete v interaktivní mapě BESIP.

Zdroj: BESIP

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku