Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nadcházející víkend má být pro řidiče nejnáročnější. Co všechno nás čeká?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 8. 2019 • 22:54
16
Zobrazit náhledy (16)
Chorvatsko Vrsar Chorvatsko Vrsar Hum Vrsar Vrsar Poreč Pula Chorvatsko Chorvatsko

Nejnáročnější prázdninový víkend na silnicích nás podle materiálů organizace BESIP čeká ve dnech 3. a 4. srpna letošního roku. Končí prázdniny v řadě německých spolkových zemí a do toho se přidávají dvě velké sportovní události v Maďarsku a v České republice.

Nejhorší víkend letošních letních prázdnin na silnících se má odehrávat ve dnech 3. a 4. srpna. Končí totiž prázdniny v Berlíně a Braniborsku a svůj poslední prázdninový týden má i řada dalších německých spolkových zemí. Druhá vlna turistů zase naopak vyráží například z Bavorska.

Na brněnském autodromu se o víkendu jede Velká cena MotoGP, a proto se očekávají velké komplikace na modernizované dálnici D1 a v okolí Brna.

Praha bude ochromena víkendovou uzavírkou Lanového mostu na Jižní spojce. K tomu jsou uzavřeny podjezdy ze Zahradního města na Strašnice a Skalku a ze Záběhlic do Strašnic. V celém okolí se dají očekávat kolony. Komplikovaný bude i výjezd z Prahy po dálnici D1, kde probíhá oprava mezi 2. a 11. km.

Na maďarském závodním okruhu Hungaroring se o víkendu jede Velká cena Formule 1 a míří sem několik desítek tisíc fanoušků z celé Evropy. Komplikace očekávejte hlavně na blízké dálnici M3 u Budapešti a dálnici M1 vedoucí z Vídně na Budapešť. Řidičům se doporučuje zakoupit elektronickou dálniční známu přes webovou stránku, jelikož se na hranicích kvůli nákupu budou tvořit dlouhé fronty.

V rakouském městě St. Pölten se v sobotu 3. srpna koná 34. ročník srazu veteránů a očekává se příjezd více než 600 vystavovatelů a přes 20 tisíc návštěvníků. Dopravní komplikace jsou očekávány na blízké dálnici A1 vedoucí z Lince do Vídně.

V Chorvatsku je na dálnici A1 ve směru ze Záhřebu na Split, Makarskou a Dubrovník poškozená vozovka na dvou místech. Prvním místem je 142. km u města Otočac, kde je rychlost snížena na 60 km/h a druhé je mezi tunely Krpani a Sveti Rok a tam je rychlost omezena na 100 km/h.

Sjezd na Zadar 2 (jih, letiště) bude kvůli stavebním pracím uzavírán v neděli 4. srpna od 21:00 do 21:15 hodin a od pondělí 5. srpna do čtvrtka 8. srpna od 20:00 do 20:15 hodin.

Stavební práce zpomalují provoz v Itálii na cestě z Udine do Benátek nebo Bibione. V Itálii se totiž do roku 2021 modernizuje dálnice A4 mezi městy Palmanova a Portogruaro a v tomto důsledku dochází k přetížení v obou směrech.

Podrobné informace o dopravních omezeních na hlavních trasách směrem na Jadran naleznete v interaktivní mapě BESIP.

Zdroj: BESIP

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud