Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nádherné Lamborghini Diablo můžete mít za třetinu aktuální hodnoty. Kde je háček?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 20. 7. 2018 • 11:37
23
3
Zobrazit náhledy (23)
Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo Lamborghini Diablo
Chcete-li mít doma italskou sportovní ikonu, dostává se vám nyní ideální příležitosti. Toto Diablo je podstatně levnější než všechna ostatní, má to však svůj důvod.

Pokud máte v hledáčku parádní sporťák Lamborghini Diablo v obstojném stavu, budete si muset připravit něco kolem 240 tisíc dolarů (5,3 milionu korun). Ovšem existuje i varianta, že tuto italskou ikonu můžete mít doma za částku podstatně nižší – 80.000 dolarů, což v přepočtu činí necelých 1,8 milionu korun. Budete se ale muset spokojit s faktem, že jde o repliku.

Někdo si dal tu práci a stvořil dvojníka Diabla 6.0, byť pochopitelně s celou řadou technických odlišností. Namísto robustního dvanáctiválce nalezneme v útrobách „jen“ osmiválec Corvette, který doprovází pětistupňová manuální převodovka Porsche G50, brzdy Corvette či osmnáctipalcová kola (též repliky). Součástí je i elektrické ovládání oken a posilovač řízení.

Prodávající říká, že originální Diablo v takovém stavu by mělo hodnotu dokonce 350.000 dolarů (7,8 mil. Kč). Tvůrci prý investovali 100.000 dolarů jen do samotných dílů. A to se nebavíme o 2000 hodinách strávených prací na autě. Zároveň dodávají, že ať už auto postavíte kdekoliv, nikdo ve srovnání s originálem z roku 2001 nepozná rozdíl.

Uznáváme, že alespoň dle dostupných fotografií jde o zdařilé dílo. Nevěříme ale tomu, že by znalci mezi takovými klasikami rozdíl nepoznali. Určitě by stálo za to postavit tento vůz a původní Diablo 6.0 vedle sebe. Těžko ale předpokládat, že by si takový stroj pořídil někdo, kdo v garáži už jeden originál má...

Související články

Témata
Avatar - holden2
21. 7. 2018 12:03
Re: s hlt
ti to i verim [odkaz] >:-[]
Avatar - beibej
20. 7. 2018 22:23
s hlt
No kdybyste točili film a místo Arnolda bych to hrál já tak by to taky stálo třetinu a nepoznali byste to. >:D
20. 7. 2018 17:41
Parodie.
Pro normálního člověka je to stejně bezcenná parodie jako bývalo Ferrari 308 z Pontiaca Fiero.

Ostuda a hanba do toho sednout. Proč to sem vůbec dávají ? :-O ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud