Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nadšenci udělali z pick-upu přerostlého Brouka. Je větší než Hummer a pohání ho V8

Jan Zajíc
Diskuze (2)

Původní Volkswagen Brouk má po světě stále spoustu fanoušků. Patří mezi ně i Američané, kteří se pokusili německou klasiku trochu "povýšit".

Scott Tupper a jeho otec si totiž postavili vlastního Brouka - většího a výkonnějšího. Výsledek, který dostal jméno Huge Bug (obrovský brouk) vypadá zvláštně a úžasně dohromady.

Všechno začalo u Volkswagenu z roku 1959 a jeho 3D skenování. Získaná data pak tvůrci v počítači jednoduše "zvětšili" v předem daném měřítku, čímž získali potřebné rozměry pro výrobu nových karosářských dílů a panelů.

Ty tedy věrně kopírují originál, jsou jen podstatně větší. Huge Bug je nakonec dokonce údajně o něco větší, než Hummer.

Tvůrci přitom původně chtěli vytvořit ještě větší auto, ale cokoli rozměrnějšího by už prý legálně nemohlo na běžné silnice. Hmotnost dosahuje 2,8 tuny.

Podvozek poskytl pick-up značky Dodge a hodně zajímavý je motor, který pochází z Dodge Magnum. Jde o 5,7litrový osmiválec.

V8 spolupracuje s automatickou převodovkou, při pohledu do interiéru, který opět vypadá jako v pravém Brouku, byste to ale možná neřekli.

Huge Bug totiž dostal ovladač převodovky, který vypadá jako tradiční řadička, a také tři pedály - ten levý ovšem není spojkový, místo toho dubluje brzdový pedál.

Tvůrci také použili přístrojový panel z Dodge, aby ale nenarušili retro atmosféru a vzhled věrně vyhlížející palubky, ukryli ho za právě za ní. Řidič si moderní panel může "přivolat" během jízdy stiskem tlačítka.

Ve výbavě pak nechybí současné komfortní prvky, takže přerostlý Brouk nabízí posilovač řízení, klimatizaci či vyhřívaná a ventilovaná sedadla.

Jan Zajíc
Diskuze (2)

Doporučujeme

Avatar - Jerry.Gunman
31. 8. 2020 22:57
Nádhera
Hluboce smekám před těmito pány nadšenci, tohle je SUPER! :D :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: